YOWhatsApp Nedir? Özellikleri Neler? Güvenli mi?

YOWhatsApp, Android işletim sistemi için geliştirilmiş bir mesajlaşma uygulamasıdır. WhatsApp’ın yerleşik özelliklerinin yanı sıra, yepyeni ve ileri özellikler sunmaktadır. Bu özellikler arasında özelleştirmeler, tema seçenekleri, gizlilik ayarları ve daha fazlası yer almaktadır. YOWhatsApp ayrıca çift hesap özelliği sunar, bu sayede aynı cihazda iki WhatsApp hesabı kullanabilirsiniz.

YOWhatsApp, güvenliği sağlama amacıyla açık kaynak kodlu bir projedir. Kullanıcıların verileri de şifrelenmiştir ve gizlilik ayarları ile kişisel verilerinizi korumanız da mümkündür. Bu nedenle, YOWhatsApp güvenli bir uygulama olarak kabul edilir.

Eğer WhatsApp’ın sınırları dışında özellikler arıyorsanız, YOWhatsApp sizin için bir seçenek olabilir. YOWhatsApp uygulama mağazalarında bulunmaz, ancak indirme linklerine çeşitli uygulama sitelerinden erişebilirsiniz. Ancak, indirme işlemi öncesi uygulamanın kaynak konusunda iyi araştırılması önerilir.

YOWhatsApp nedir?

YOWhatsApp nedir, özellikleri neler ve güvenli mi gibi sorulara cevap arıyorsanız doğru yere geldiniz. WhatsApp için geliştirilen üçüncü taraf uygulamalardan biri olarak bilinen YOWhatsApp hakkında bilmeniz gereken pek çok nokta bulunuyor.

Uygulamayı kullanmak ile kullanmamak arasında ikilemde kaldıysanız karar vermeden önce sizlere aktaracağımız bilgileri dikkate almanızı öneririz. Bu yazı, WhatsApp modu ile ilgili kafanızdaki tüm soru işaretlerini ortadan kaldıracaktır.

YOWhatsApp Nedir?

YOWhatsApp, WhatsApp’ın resmî uygulamasına çeşitli değişiklikler ve yenilikler getiren bir moddur. Orijinal uygulamada olmayan özelliklere sahip olmak isteyenler tarafından kullanılır. WhatsApp Plus, GBWhatsApp ve OGWhatsApp gibi birçok üçüncü taraf WhatsApp uygulaması ile benzer şekilde çalışır.

Bu uygulama, WhatsApp’ın görünümünü baştan aşağı değiştirmenin yanı sıra Meta’nın resmî uygulamasında mevcut sınırlamaları kaldırıyor ve orijinal uygulamada olmayan özellikleri sunuyor.

YOWhatsApp Özellikleri

  • Dosya boyut sınırını kaldırır.
  • Kimin arayabileceğini, kimin arayamayacağını ayarlamayı sağlar.
  • Çevrim içi durumunu kullanıcının istemesi hâlinde gizler.
  • Sesli mesaj kaydetme bilgisini karşı taraftaki kişi ya da kişiler göremez.
  • Görüldü bilgisini kapatır.
  • Çeşitli yazı tiplerinden birini seçmeyi mümkün kılar.
  • Sohbet sabitleme sınırı neredeyse yoktur.
  • Birçok dili destekler.
  • Tema çeşitliliği bakımından oldukça zengindir.
  • Uygulama simgesi kullanıcı tarafından değiştirilebilir.

YOWhatsApp Nasıl İndirilir?

YOWhatsAPP, resmî bir WhatsApp sürümü olmadığı için Play Store ya da App Store gibi resmî uygulama mağazalarından indirilemez. Bunun yerine üçüncü taraf uygulama mağazalarını tercih etmek gerekiyor. YOWhatsApp’ı üçüncü taraf mağazalardan APK olarak indirmekten başka bir seçeneğiz olmayacağı için uygulamayı nereden indirdiğinize çok dikkat etmelisiniz.

Uygulamanın değiştirilmiş bir sürümünü indirirseniz ve bu sürüm kötü amaçlı kod içerirse cihazınızın kontrolü başkalarının eline geçebilir.

YOWhatsApp Güvenli mi?

YOWhatsApp, orijinal WhatsApp uygulamasının değiştirilmiş bir versiyonu olduğu için Google Play Store’un politikalarına aykırıdır. Bu nedenle resmî uygulama mağazasında barındırılamaz. Bu da onu üçüncü taraf APK indirme sitelerinden ya da uygulamalarından başka bir yerden indiremeyeceğiniz anlamına geliyor.

Her üçüncü taraf uygulama ya da uygulama mağazası güvenliği olmadığı için kullanıcının YOWhatsApp’ı indirirken çok dikkatli olması gerekiyor. Kullanıcı eğer uygulamayı nereden indirdiğinize dikkat etmezse cihazına zararlı yazılım bulaşabilir.

Yorum yapın