YouTube’dan Reklam Engelleyici Kullananları Üzecek Sınırlama!

Bu makalede, YouTube kullanıcılarının reklam engelleyici kullanımını olumsuz yönde etkileyecek yeni bir sınırlamadan bahsedeceğiz.

YouTube, video içerik sağlayıcılarına reklam geliri elde etmeleri için birçok seçenek sunar. Ancak, kullanıcılar reklamları görmezden gelmek veya atlamak için reklam engelleyici uygulamalarını kullanmayı tercih edebilirler.

YouTube son güncellemesiyle, reklam engelleyicileri tespit ederek bu kullanıcıları sınırlamaya çalışacak. Bu sınırlama, reklam engelleyici kullanan kullanıcıların videoları izlerken belirli bir süre boyunca reklamları atlayamaması veya görüntülemesidir.

Bu değişiklik, YouTube kullanıcılarının videoları kesintisiz bir deneyimle izlemelerini sağlamak için yapılmıştır. Ancak, reklam engelleyici kullananlar için hayal kırıklığı yaratabilir ve istedikleri gibi reklamlardan kaçınmalarını engeller.

Reklam engelleyici kullananlar için bu sınırlama çözülemez bir sorun olabilir ve YouTube kullanıcı tabanında olumsuz bir etki yaratabilir. Ancak, bunun aynı zamanda video içerik sağlayıcılarına daha fazla reklam geliri sağlayabileceği de söylenebilir.

Sonuç olarak, YouTube’dan reklam engelleyici kullananları üzecek bir sınırlama ile karşı karşıya olabiliriz. Bu değişikliğin ne kadar etkili olacağı ve kullanıcıların buna nasıl tepki vereceği şu anda belirsizdir. Ancak, YouTube kullanıcılarının reklam engelleme konusunda daha dikkatli davranmaları gerekebilir.

YouTube Reklam Engeli Kullanıcılarına Sınırlama Getiriyor

YouTube şu anda reklam engelleyici kullananların sınırsız video izleme imkanını elinden alacak bir değişiklik üzerinde çalışıyor. Küresel çapta uygulanan küçük bir deneme olarak bahsedilen değişiklik, kullanıcıların reklam engelleyicileri kapatmasına ya da YouTube Premium kullanmaya teşvik ediyor.

İlk olarak bir Reddit kullanıcısı tarafından tespit edilen reklam engelleyiciler üzerinde yapılan düzenleme hakkında YouTube da açıklamada bulundu.

Reklam Engeli Kullananların Video Görüntülemesi Sınırlı Olacak

Reddit kullanıcısı tarafından yapılan bir paylaşıma göre video paylaşım platformu olan YouTube’da kullanıcılar reklam engelleyici kullandığı sürece sadece üç video görüntülemesi ile sınırlı kalacak. Bu durumdan dolayı reklam engelleyiciyi kapatmaları gerektiği yönünde uyarı alacaklar.

YouTube, reklamları engellemek için para ödemediğinizde, bu hem bana hem de size zarar verir.
by      u/Reddit_n_Me in      youtube

Kullanıcıların bu uyarıyı aldıktan sonra sadece iki seçeneği olacak: Reklam engelleyicisini devre dışı bırakarak reklamlara izin vermek ya da YouTube Premium aboneliği alarak platformdaki tüm reklamlardan kurtulmak.

YouTube, bazı kullanıcılara gösterilen uyarının bir deneme olduğunu doğruladı ve izleyicileri platformda reklamlara izin vermeye veya YouTube Premium’u denemeye teşvik ettiğini söyledi.

Şirket Reklam Engeli Kullanan Kullanıcıları Teşvik Ediyor

Şirket, BleepingComputer’a yaptığı açıklamada “Reklam engelleyicilerini etkinleştirerek kullanıcıları YouTube’da reklamlara izin vermeye veya YouTube Premium’u denemeye teşvik eden bir deneme yürütüyoruz” ifadesini kullandı.

Reklam engelleyici kullanan kişilerin videoları izlemesini engellemeyi düşünüp düşünmediği sorulduğunda, şirket oynatma özelliğinin aşırı kullanılan durumlarda geçici olarak devre dışı bırakılabileceğini belirtti.

YouTube, bu deneme sürecinden etkilenen kişilerin deneyimlerinin olumsuz etkilenmemesi için reklam engelleyicileri devre dışı bırakabileceğini, reklamlara izin verebileceğini veya YouTube Premium’a abone olabileceğini vurguladı.

Yorum yapın