Windows 11 Zorla Kapatma Özelliği Alıyor

Windows 11’in en son güncellemesiyle birlikte, Zorla Kapatma özelliği kullanıcılara sunuluyor! Artık, yeniden başlatma veya kapatma işlemini tamamlamayan uygulamaların zorla kapatılması çok daha kolay ve hızlı olacak. Bu yeni özellik sayesinde kullanıcılar işletim sistemlerindeki istenmeyen uygulamaları kolayca sonlandırabilecekler. Windows 11 ile kullanımı daha kolay ve verimli hale geliyor.

Windows 11 ile Programları Zorlayarak Kapatmak Artık Daha Kolay

Microsoft, Windows 11 ile birçok kullanışlı özellik sunmaya hazırlanıyor. Bu özelliklerden biri de yanıt vermeyen uygulamaları zorlayarak kapatma işlemini kolaylaştıran özellik. Bu özellik sayesinde artık görev yöneticisine bağımlı kalmadan programları doğrudan görev çubuğu üzerinden kapatabilirsiniz.

Zorla Kapatma Özelliği Ne İşe Yarar?

Bazı durumlarda, programlar çökebilir veya yanıt vermeyebilir. Bu durumda, genellikle görev yöneticisine gideriz ve programı kapatırız. Ancak, bu işlem bazen zorlayıcı olabilir. Windows 11’in zorla kapatma özelliği, oyuncular, video yapımcıları ve diğer yoğun program kullananlar için çok önemli bir özelliktir.

Zorla Kapat Nerede?

Zorla kapatma özelliği, uygulamanın görev çubuğundaki simgesi üzerinde sağ tıklayarak açılan bağlam menüsünde bulunur. Bu seçeneği seçerek, uygulamayı zorlayarak kapatabilirsiniz. Bu özellik, Mac kullanıcıları için zaten mevcuttu ve artık Windows kullanıcıları için de kullanılabilir hale geldi.

Windows 11’e Yeni Özellikler Geliyor

Windows 11, yapay zeka destekli özelliklerle dolu olacak. Bing arama motoruna ve Edge web tarayıcısına getirilen yapay zeka desteği, kullanıcıların işlerini çok daha hızlı ve kolay bir şekilde yapmalarını sağlayacak. Bunun yanı sıra, Windows 11’de mevcut olan diğer özelliklerle birlikte, Microsoft kullanıcıların çalışmalarını daha etkili bir şekilde yapmalarına olanak tanıyacak.

Windows 11’in Çok Yakında Kullanıma Sunulması Bekleniyor

Windows 11’in zorla kapatma özelliği, Microsoft’un yakında kullanıcıların deneyimine sunacağı birkaç özellikten sadece biri. Windows 11’in diğer özellikleri arasında, yapay zeka destekli asistan olan Windows Copilot da yer alıyor. Windows Copilot, kullanıcılara işlerini kolaylaştıracak birçok özellik sunuyor ve Microsoft, bu özelliği gösteren bir video yayınladı.

Yorum yapın