WhatsApp Sohbet Kilitleme Özelliğini Duyurdu

WhatsApp, sohbetlerinizi daha da güvenli hale getirmek için yeni bir özellik duyurdu: sohbet kilitleme. Bu özellik sayesinde, sohbetlerinizi veya gruplarınızı kilitleyerek, yalnızca sizin veya parolanızı bilen kişilerin erişimine izin verebilirsiniz. WhatsApp kullanıcıları artık daha fazla gizlilik ve güvenlik seçeneğine sahip olacaktır. Bu özellik, WhatsApp’ın kullanıcıların gizliliği konusundaki taahhüdünü yinelediği bir adımdır.

WhatsApp Sohbet Kilitleme Özelliği: Konuşmaların Güvenliği Arttı

WhatsApp, kullanıcıları için yeni bir özellik olan WhatsApp sohbet kilitleme özelliğini tanıttı. Bu özellik sayesinde, kullanıcılar belirli konuşmaları kilitleyerek güvenliklerini sağlayabilirler. Bu özellik, kullanıcıların belirli sohbetleri koruma altına almasına yardımcı olması bekleniyor.

Kilitlenmiş Sohbetler Bölümü

Sohbet kilidi özelliği, belirli konuşmaları “Sohbet” bölümünden kaldırıp kilitlenmiş sohbetler bölümüne taşıyor. Kullanıcıların güvenliği için bu özellik oldukça önemli. Kilitlenmiş sohbetler bölümüne erişebilmek için kullanıcıların parmak izi ya da yüz taraması gibi biyometrik doğrulama sistemlerini kullanarak erişmesi gerekiyor.

Biyometrik Doğrulama Sistemleri

Hangi doğrulama sistemini kullanılacağına dair tercih, kullanıcının kendisine ait. Kullanıcılar hangi doğrulama yöntemini kullanmak istiyorlarsa onu tercih edebilirler. Bu sayede, WhatsApp kullanıcıları için güvenli bir alan oluşturulmuş oluyor.

Çok Kullanışlı Bir Özellik

WhatsApp’a göre, bu özellik bazen telefonunu başka birisine vermesi gereken kişilerin cihazı başka birinin elindeyken kendisine gelen özel mesajların okunmasının önüne geçmesini sağlayacağı için çok kullanışlı bir özellik olacak. Kullanıcılar, böylelikle herhangi bir gizli konuşma ya da bilgi paylaşımından endişe duymadan rahatlıkla mesajlaşabilecekler.

Sohbetleri Kilitli Sohbetler Bölümüne Taşıma

Sohbetleri kilitli sohbetler bölümüne taşımak oldukça kolay görünüyor. Bir sohbeti kilitlemek isteyen kişilerin grup ya da bire bir sohbetin adına dokunup kilitleme seçeneğine basması yeterli olacak. Bu sohbetlerin kilidini açmak için gelen kutusunu yavaş bir şekilde aşağı çekip şifre girmek ya da biyometrik doğrulama işlemini gerçekleştirmek gerekiyor.

Bir Adım Daha İleri

Konuşmaları kilitleme özelliği üzerinde çalışılmaya devam ediliyor. WhatsApp’ın planları arasında, her sohbet için özel şifre oluşturma gibi çeşitli özellikler sunmak da var. Bu sayede kullanıcılar, gizliliklerine bir adım daha ileri gidebilecekler.

Yorum yapın