WhatsApp Ekran Paylaşma Özelliğine Kavuşuyor

WhatsApp, popüler mesajlaşma uygulamasına ekran paylaşma özelliği geliyor. Kullanıcılar artık WhatsApp üzerinden görüntülü görüşmeler sırasında ekranlarını paylaşabilecekler. Bu özellik sayesinde kullanıcılar, arkadaşlarıyla birlikte web sayfalarını, belgeleri veya uygulamaları paylaşabilecekler. Ekran paylaşma özelliği, özellikle uzaktan çalışma döneminde kullanıcılara büyük bir kolaylık sağlayacak. WhatsApp ekran paylaşma özelliğinin ne zaman yayınlanacağı henüz belli değil, ancak kısa süre içinde kullanıcıların hizmetine sunulması bekleniyor.

WhatsApp Ekran Paylaşma Özelliği ile Karşı Tarafı Ekranda Gösterin

WhatsApp mesajlaşma uygulamasının Android versiyonunun en son beta sürümünde keşfedilen özellik, görüntülü görüşmede olan kullanıcıların ekranlarının görüşmedeki diğer kullanıcılara göstermesini sağlıyor. WhatsApp ekran paylaşma özelliği ile kullanıcıların eş zamanlı olarak ekranını karşı taraf ile paylaşmasını mümkün hâle getiriyor.

Ekran paylaşımı özelliği Microsoft Teams, Zoom ve Google Meet gibi video konferans uygulamalarında uzun bir zamandan beri sunulan bir özellik olsa da WhatsApp’ta henüz böyle bir özellik bulunmuyordu. WhatsApp’a gelecek yeni özellikle beraber mesajlaşma uygulaması da söz konusu uygulamaların sunduğu önemli bir avantaja sahip olacak.

WhatsApp Ekran Paylaşma Nasıl Yapılır?

  • WhatsApp uygulamasını açın.
  • Bir kullanıcıyı görüntülü olarak arayın.
  • Görüntü simgesinin solunda yer alan ekran paylaşma simgesine basın.
  • WhatsApp’a erişim izni verin.
  • Ekranınız karşı tarafla paylaşılacak.

WhatsApp Ekran Paylaşma Özelliği Hangi Versiyonlarda Bulunuyor?

WABetaInfo tarafından paylaşılan bilgilere göre ekran paylaşımı şu an sadece WhatsApp Android beta 2.23.11.19 güncellemesini alan bazı kullanıcılar tarafından yapılabiliyor. Bu özellik henüz herkes tarafından kullanılamasa da yakın bir zamanda aşamalı olarak kullanıma açılması bekleniyor. Öncelikle Android kullanıcılarının deneyimine sunulacağı tahmin edilen özellik, kademeli olarak tüm WhatsApp kullanıcılarına çok yakın bir zamanda sunulabilir.

Ekran Görüntüsüyle WhatsApp Ekran Paylaşma Nasıl Yapılır?

Yukarıda yer alan ekran görüntüsüne bakıldığında da görülebileceği gibi, bu simgeye basıldığında kullanıcıdan izin istenecek. Kullanıcı gerekli izni uygulamaya verdiğinde ekran paylaşımına başlayabilecek.

WhatsApp Ekran Paylaşma Özelliğinin Getireceği Avantajlar

WhatsApp ekran paylaşma özelliği ile görüntülü aramalar daha etkili hale gelecek. Özellikle eğitim ve iş toplantıları gibi toplu görüşmelerde, ekran paylaşımı ile sunum yapmak veya herhangi bir işlemi göstermek daha kolay olacak. Böylelikle verimli bir şekilde işlerin halledilmesi sağlanacak.

Yorum yapın