WhatsApp Daha Koyu Temaya Geçiyor

WhatsApp, kalıcı olarak daha koyu bir tema seçeneği sunarak kullanıcıların tercihlerine daha uygun bir deneyim yaşamalarına olanak tanıyor. Yeni tema seçeneği ile birlikte artık WhatsApp’ın arayüzü daha koyu renk tonlarına sahip olacak ve bu da genel görünümü daha modern ve şık hale getirecek. Daha koyu tema ayrıca göz yorgunluğunu azaltarak uzun süreli kullanımlarda daha konforlu bir deneyim sunacak. WhatsApp’ın daha koyu temaya geçmesi, kullanıcıların uygulamayı kişiselleştirme ihtiyaçlarını karşılamak üzere geliştirilen bir adımdır. Dolayısıyla, bu yeni özellik sayesinde kullanıcılar istedikleri gibi arayüzü tamamen özelleştirebilecekler. WhatsApp’ın daha koyu temalı güncellemesi, kullanıcıların ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak daha kullanıcı dostu bir deneyim sunma hedefiyle yapılmıştır. Bu güncellemeyle birlikte WhatsApp’ın daha koyu temaya nasıl geçeceğinizi öğrenmek için uygulamanızı güncelleyebilirsiniz. Daha koyu temalı WhatsApp ile mesajlaşmalarınızı daha keyifli hale getirin!

WhatsApp Güncellemesi: Koyu Mod Daha Koyu Hale Geliyor

WhatsApp, Google Play Beta Programı aracılığı ile yeni bir güncelleme yayımladı ve sürüm 2.23.13.17 oldu. Bu güncellemede çarpıcı bir değişiklik fark edildi. Hâlihazırda karanlık modu destekleyen WhatsApp’ta koyu modu kullanan kişiler, bu güncelleme ile mesajlaşma uygulamasını daha karanlık kullanmaya başlıyor.

WABetaInfo tarafından aktarılan bilgilere göre WhatsApp’ın Android uygulamasında önceden daha açık bir renkte olan üst kısım daha koyu yapılarak uygulamanın geri kalanı ile uyumlu hâle getiriliyor.

WhatsApp, Material Design 3 ile Daha Görünür Olacak

WhatsApp, bu değişiklikle beraber uygulamayı Material Design 3 ile daha da uyumlu hale getirmeyi planlıyor ve uzun yıllardan beri çok büyük bir yenilik almayan arayüzüne modernlik kazandırmak istiyor.

Google Play Store’da bulunan Android 2.23.13.17 güncellemesi sayesinde WhatsApp’ın karanlık temayı kullanırken çok rahatsız edici olmasa da uygulamanın geri kalanına kıyasla biraz açık kalan üst kısım için değişiklik yapmayı planladığı keşfedildi. Bu değişiklik henüz test ediliyor.

Koyu Tema ile Farklı Bir Deneyim

Yukarıda yer alan ekran görüntüsüne bakıldığında görülebilecek olan Android 2.23.13.17 güncellemesi göz önüne alınarak mevcut sürüm ile gelecekte piyasaya sürülecek olan sürüm karşılaştırıldığında aradaki farklılıklar net bir şekilde ortaya çıkıyor.

Görünüşe bakılacak olursa uygulamanın üst kısmında yer alan çubuk ilerleyen zamanlarda yayımlanacak güncelleme sayesinde daha koyu olacak. Kullanıcılar WhatsApp’ı açtığında daha karanlık bir uygulama ile karşılaşacak.

Henüz Tamamlanmamış Bir Görünüm

Kullanıcılara sunulana kadar tema üzerinde daha birçok değişiklik yapılabilir fakat WABetaInfo şu ana kadar karanlık tema ile ilgili yapılan herhangi bir düzenlemeye rastlamadığını ifade etti.

Yorum yapın