Twitter’da Hesap Oluşturmak Zorunlu Oldu

Twitter hesabı oluşturmak artık zorunlu hale geldi. Twitter, sosyal medya platformlarından biridir ve çeşitli amaçlarla kullanılabilir. Twitter’da hesap açmaya karar vermek, kişisel veya iş amaçlarına bağlı olarak farklı faydalar sağlayabilir. Twitter hesabı açmanın zorunlu olması, hesabın kullanıcılar arasında popülerlik kazanması ve etkileşim sağlaması açısından önemlidir. Türkçe bir SEO dostu açıklama ile Twitter hesabı oluşturma zorunluluğunu daha iyi anlatabiliriz.

Twitter’da Hesap Oluşturmadan Tweet Okunamıyor

Twitter hesap oluşturmayı zorunlu kılan bir değişikliği test ediyor. Sosyal medya platformunda hesap oluşturmadan bir tweet görüntülemeye çalışan ya da gündemde olan hashtaglere göz atmak isteyen kişilerden artık hesap oluşturması ya da mevcut hesabınıza giriş yapması isteniyor.

Platformda oturum açmayan kullanıcılar, son değişiklikten sonra tweetlere platform üzerinden hiçbir şekilde erişilemiyor.

Twitter’da Hesap Oluşturma Zorunluluğunun Amacı

Twitter’da yapılan değişikliğin amacının yeni hesap oluşturma sayısını arttırmak ve mevcut kullanıcıların da platformda daha çok vakit geçirmesini sağlamak olduğu düşünülüyor. Böylece bir kullanıcı platformda bir kez hesap oluşturduktan sonra “Sana Özel” bölümünde sonsuz akışa kapılabilir.

Platformda yer alan tüm paylaşımlara erişmenin tek yolunun artık oturum açmak olmasının Twitter’ın kullanım oranını nasıl etkileyeceği şimdilik bilinmiyor. Bu değişikliğin kalıcı olup olmayacağı da şimdilik net değil.

Twitter’da Oturum Açma Şartı ve Veri Güvenliği

Bu veri avcılarına karşı acil olarak alınan bir karar da olabilir. Böyle bir durum söz konusu ise oturum açma şartının kaldırılması muhtemelen çok uzun sürmez.

Sosyal medya platformu Twitter, kullanıcıların hesap oluşturarak daha fazla kişiselleştirilmiş içeriğe ulaşabileceği ve veri güvenliğini sağlayabileceği bir yapıyı desteklemeyi hedefliyor. Bu nedenle oturum açma şartı getirilmiş olabilir.

Yorum yapın