Twitter Hesap Linkini Kopyalama

Twitter hesap linkinizi kopyalamak için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz. Sadece tek bir tıkla kopyalamak istiyorsanız, ilgili Twitter hesabının profilinde yer alan “Paylaş” veya “Paylaşım Bağlantısı Kopyala” gibi bir seçeneği tıklamanız yeterli olacaktır. Bu şekilde, Twitter hesap linkini kolayca kopyalayabilir ve başka bir yerde yapıştırabilirsiniz.

Twitter Hesap Linkini Kopyalama

Twitter hesap linkini kopyalama işlemi, kendi profilinizin ya da başka bir kullanıcının profilini hızlı bir şekilde paylaşmak istiyorsanız size büyük bir kolaylık sağlar.

Sosyal medya platformunu ne kadar uzun bir zamandan beri kullanıyor olursanız olun, daha önce böyle bir işleme ihtiyacınız olmamışsa bir profilin bağlantısını nasıl kopyalayacağınızı bilemeyebilirsiniz.

Bir hesabın bağlantısını Android, iOS (iPhone), iPadOS, Windows ve macOS de dahil olmak üzere hemen hemen her işletim sisteminde kopyalayabilirsiniz ama hangi işletim sistemini kullandığınıza bağlı olarak takip etmeniz gereken adımlar değişiklik gösterebilir.

Bu rehberde hesap bağlantısının ne amaçla kullanıldığı da dahil olmak üzere kullandığınız platforma göre hangi adımları izleyeceğinizi tüm detayları ile sizinle paylaşacağız.

Twitter Hesap Linki Nedir?

Twitter’da hesap linki, sosyal medya kullanıcılarını doğrudan gitmek istediği kişinin profiline götüren bir bağlantıdır. Twitter’in kendi adresine ek olarak kullanıcı adını da içerir. Örneğin kişinin kullanıcı adı “twitter” ise hesap linki veya bağlantısı “twitter.com/twitter” şeklinde olur.

Kullanıcı, kendi veya başka bir kullanıcının hesap linkini kopyalayıp başka bir yerde paylaşabilir. Bağlantıya tıklayan kişiler ise direkt o profile yönlendirilir.

Twitter Hesap Linkini Kopyalama Nasıl Yapılır?

Sosyal medya platformunun hangi sürümünü kullandığınıza bağlı olarak takip etmeniz gereken adımlar biraz farklılık gösterse de aslında bu adımlar arasında çok büyük farklılıklar yoktur. Twitter’ın hangi sürümünü kullanıyorsanız aşağıdan o sürüme göre takip edilmesi gereken adımları görebilirsiniz.

Android, iPhone ve iPad’de Twitter Hesap Linki Nasıl Kopyalanır?

 • Twitter uygulamasını açın.
 • Hangi hesabın bağlantısını kopyalamak istiyorsanız o profile gidin.
 • Üst kısımda yer alan üç noktaya basın.
 • “Paylaş” seçeneğine dokunun.
 • “Kopyala” seçeneğine basarak Twitter hesabının bağlantısını kopyalayın.

Bu adımları uyguladıktan sonra hesabın bağlantısı kopyalanmış olacaktır. Başka bir yazı kopyaladığınızda hesap bağlantısının kaybolmaması için onu panoya kaydedebilirsiniz.

Windows ve macOS’te Twitter Hesap Linki Nasıl Kopyalanır?

Windows ile macOS gibi işletim sistemlerinde Twitter genellikle web tarayıcısı üzerinden kullanılır. Bu nedenle Twitter’ın uygulamasında bir hesap bağlantısı kopyalamak için izlemeniz gereken adımlardan daha farklı ve kolay bir yol izleyeceksiniz:

 • Web tarayıcısını açın.
 • Twitter’ın web sitesine girin.
 • Hesabınıza giriş yapın.
 • Bağlantısını kopyalamak istediğiniz profili açın.
 • Tarayıcının adres çubuğundaki bağlantı, o profilin bağlantısıdır.
 • Adres çubuğuna bir kere tıklayıp sırasıyla Control + A ve Control + C kısayollarını kullanarak hesap bağlantısını kopyalayın.

Twitter Hesap Linki Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Bu sorulara ek olarak hâlâ cevabını merak ettiğiniz bazı sorular olabilir. Bunlara aşağıdan hızlı bir şekilde cevap alabilirsiniz.

Twitter’da URL ne demek?

URL (Uniform Resource Locator), web sitelerine hızlıca ulaşmanızı sağlayan adreslerdir. Twitter’da görüntülendiğiniz bir profilin URL’sini de adres çubuğunda görebilirsiniz.

Twitter hesap linki nasıl değiştirilir?

Twitter’da hesap linkinizi değiştirmek istiyorsanız kullanıcı adınızı değiştirmelisiniz. Twitter kullanıcı adı değiştirme adımlarını takip ederek kolaylıkla yeni hesap linkine kavuşabilirsiniz.

Twitter adresi nasıl paylaşılır?

Bir Twitter profilinin adresini paylaşmak istiyorsanız telefondan profile gidip sağ üst köşedeki üç noktaya basıp “Paylaş > Kopyala” yolunu takip edin, masaüstü ya da mobil tarayıcı kullanıyorsanız profile gidip adres çubuğundaki adresi kopyalayın. Daha sonra bu adresi istediğiniz yere yapıştırın.

Yorum yapın