Twitter DM Gönderme Kısıtlamalarını Genişletiyor

Twitter, özel mesaj gönderme kısıtlamalarını genişletiyor! Sosyal medya devi, spam, taciz ve kötüye kullanımı önlemek için yeni bir güncelleme getiriyor. Bu güncelleme ile, aşırı DM gönderen hesaplar engellenecek ve özel mesaj gönderme özelliği sınırlı hale getirilecek. Twitter, bu yolla kullanıcıların daha güvenli ve rahat bir ortamda iletişim kurmasını amaçlıyor. Bu gelişme, aynı zamanda markaların spam mesajlarından korunmasını sağlayacak. Twitter, bu konuda önceden bir uyarı yapacak ve kullanıcıların DM sınırlamalarını aşmaları halinde hesaplarını askıya alabilecek veya tamamen kapatabilecek. Bu yeni güncelleme ile birlikte, Twitter kullanıcıları artık daha güvende ve keyifli bir deneyim yaşayacak.

Twitter Direct Message Kısıtlamaları Arttırılıyor

Twitter, kullanıcıların direkt mesaj gönderme kısıtlamalarını arttırmaya başladı. Ancak, bu kısıtlamaların sadece ücretli Twitter Blue abonelerine uygulanmayacağı düşünülmemeli.

Alessandro Paluzzi adlı tersine mühendislik uzmanı tarafından yapılan paylaşımlara göre, Twitter, takip etmediğiniz kişileri gruba eklemeyi, grup oluşturmaya çalışmayı ve direkt mesaj isteği göndermeyi engelleyecek bir sınırlama getiriyor.

Twitter DM Kısıtlamaları Neleri İçeriyor?

Twitter Blue aboneleri normal kullanıcılardan farklı olarak aşağıdakileri yaparak kısıtlamaları aşabilirler:

  • Takip etmeyen kişileri bir gruba ekleme
  • Takip etmeyen kullanıcılar ile grup oluşturma
  • Takip etmeyen kişilere direkt mesaj isteği gönderme

Yukarıdaki işlemler, normal Twitter kullanıcılarına ücretli olarak sunuluyor. Twitter Blue aboneliği olmayan bir kullanıcının, takip etmeyen kişilerle bir grup oluşturmaya çalışması durumunda hata mesajı alması muhtemel.

Bu değişiklik, direkt mesajlaşma seçeneklerinizi sınırlayacaktır. Twitter, özellikle direkt mesaj bölümünü yoğun olarak kullanan kullanıcılar için bir dezavantaj yaratabilir.

Twitter Direct Message Kısıtlamasını Aşmak İçin Ne Yapılabilir?

Twitter Blue aboneliği alarak kısıtlamaları aşabilirsiniz. Ancak, bu tam anlamıyla zorunlu bir şey değil.

Doğrudan mesaj atmak istediğiniz kişileri takip edip, öncelikle konuşmanın başlangıcını sağlamak önemlidir. Doğrudan mesajlaşmak istediğiniz kişilerin de sizi takip etmesi gerektiği unutulmamalıdır.

Özetle

Twitter, direkt mesaj gönderme kısıtlamalarını arttırarak, kullanıcıların mesajlaşma seçeneklerini sınırlayabilir. Ancak, ücretli abonelik dışında da alternatif yöntemlerle kısıtlamaları aşabilirsiniz.

Yorum yapın