TikTok Silinen Videoları Geri Getirme Nasıl Yapılır?

TikTok kullanıcıları, yanlışlıkla silinen videolarını geri getirmek için çözüm arıyorlar. TikTok silinen videoları geri getirmek mümkün mü? Evet, mümkün! TikTok kullanıcıları, silinen videolarını geri yükleme konusunda endişelenmesinler. Bu yazımızda, TikTok silinen videolarını geri getirme işlemi için basit adımları anlatacağız. TikTok silinen videoları geri getirme işleminin detaylı talimatlarına göz atın ve silinen videolarınızı kurtarın.

TikTok Silinen Videoları Geri Getirme

TikTok silinen videoları geri getirme özellikle yanlışlıkla silinen videoları kurtarmak isteyen sosyal medya kullanıcılarının en çok ihtiyaç duyduğu işlemlerden biridir çünkü sosyal medya platformunda silinen videoları kurtarmak için başvurabileceğiniz bir seçenek yoktur.

Bu elbette ki sildiğiniz videoları asla kurtaramayacağınız anlamına gelmiyor. Silinen videoları geri yüklemek için aşağıda yer alan yöntemleri uygulayabilirsiniz.

TikTok Popülerliği İçin Videolarınıza Güvenin

Bugün dünyanın en popüler sosyal medya uygulamalarından biri olarak bilinen TikTok, videoların öne çıktığı bir platformdur. Bu popülerlikten siz de faydalanmak istiyorsanız her şeyden önce videolarınıza güvenmelisiniz ama yoğun çaba sarf ederek hazırladığınız videoları yanlışlıkla silerseniz bütün emeğiniz boşa gidebilir.

Endişelenmenize gerek yok, sizi bu durumdan kurtaracak yöntemler aşağıdadır. Bunları nasıl uygulayacağınızı öğrenin ve videolarınızı güvenle yükleyin.

TikTok Albümünü Kontrol Etme

TikTok gibi uygulamalara yüklediğiniz videolar varsayılan olarak galerideki TikTok albümüne kaydedilir. Videolarınızı geri yüklemek istiyorsanız Android işletim sistemli telefonlarda “Galeri” uygulamasına, iPhone’larda ise “Fotoğraflar” uygulamasını açın. Daha sonra TikTok albümünü bulup açın. Silinen video orada olacaktır.

Silinen Videoyu Google Fotoğraflar’dan Kurtarma

Android işletim sistemli akıllı telefonlar kullananlar ve Google Fotoğraflar’ın yedekleme özelliğini açtıysanız kaybettiğiniz TikTok videolarınız zaten yedeklenmiştir. Bu sayede silinen TikTok videolarını Google Fotoğraflar’dan kurtarabilirsiniz.

Google Fotoğraflar’ın yedekleme özelliğinin açık olup olmadığını kontrol etmek ve silinen TikTok videosunu geri yüklemek için şu adımları takip edin:

 • Google Fotoğraflar uygulamasını açın.
 • Hesap kısmına girin.
 • Yedekleme ve senkronize etme seçeneğine göz atın. Bu seçenek etkinse silinen videoları kurtarabilirsiniz.
 • Sol kısımdaki menüye dokunun.
 • Çöp kutusuna gidin.
 • Kurtarmak istediğiniz videoları seçip geri yükleme simgesine basın.

Silinen videoyu geri yüklediniz. Şimdi onu bir kez daha TikTok’a yükleyebilirsiniz.

iCloud’dan Kurtarma

iCloud, iPhone kullanıcıları tarafından en çok kullanılan yedekleme araçlarından biridir. iCloud’un yedekleme özelliği etkinse silinen TikTok videolarınız iPhone’da kurtarılabilir. Yedekleme özelliğinin açık olup olmadığını kontrol etmek, silinen videoyu kurtarmak için aşağıdaki adımları takip edin:

 • Ayarlara girin.
 • Profilinize basın.
 • iCloud’u seçin.
 • Yedekleme kısmına girin ve iCloud yedeklemesinin açık olduğundan emin olun.
 • iCloud’da oturum açın.
 • Ayarlara girin.
 • Dosyaları kurtarma kısmından kurtarmak istediğiniz videoyu seçip geri yüklemeyi seçin.

Yorum yapın