TikTok Ebeveyn Kontrolü Özelliklerini Arttırdı

TikTok, ebeveynlerin çocuklarının güvenliğini sağlamak için ebeveyn kontrolü özelliklerini artırdı. Artık ebeveynler, çocuklarının TikTok hesaplarını daha sıkı bir şekilde yönetebilecek ve istenmeyen içeriklere maruz kalma riskini en aza indirebilecek. Bu yeni özellikler, ebeveynlerin çocuklarının hesaplarını takip etmelerine ve etkinliklerini görmelerine olanak tanırken, belirli içerikleri kısıtlayabilmelerine de imkan sağlıyor. Ayrıca, TikTok’un algılayıcı teknolojisi sayesinde, platform üzerindeki yanlış bilgilendirici içeriklerin ve tehlikeli trendlerin tespit edilmesi ve engellenmesi daha da kolay hale geliyor. TikTok, bu yeni özelliklerle ebeveynlerin çocuklarının dijital dünyada güvende olmasını sağlamayı hedefliyor.

TikTok Ebeveyn Kontrolü İçin Yeni Seçenekler Sunuyor

TikTok ebeveyn kontrolü özelliklerini arttırarak çocukların sosyal medya platformunu kullanırken daha güvenli bir deneyim elde etmesini sağlıyor.

Son zamanlarda Amerika Birleşik Devletleri başta olmak üzere pek çok yerde güvenlik sorunları öne sürülerek eleştirilen ve birçok ülkede yasaklanması için harekete geçilen sosyal medya platformu, çocuk güvenliği gibi konularda ebeveynlere daha çok kontrol seçenekleri sunuyor.

Yeni İçerik Filtreleme Seçenekleri

Şirket, ebeveynlere gençlerin görebileceği içerikler üzerinde daha fazla kontrol imkânına sahip olmasını sağlayacağını duyurdu.

TikTok, aile eşleştirme özelliğine yeni içerik filtreleme seçenekleri ekleyerek ebeveynlerin belirli kelimeleri ya da hashtagleri içeren videoları filtrelemesini mümkün kılarken çocukları da sonsuz akış deneyimine sahip olmasına yardımcı olmaya devam ediyor.

Şirket, ebeveynlerin doğrudan çocuklarının hesaplarına bağlanmasına ve mesajları devre dışı bırakmasına, ekran süresine sınır getirmesine ve kısıtlanmış içerik modunu etkinleştirmesine olanak tanıyan bir özellik olan aile eşleştirme özelliğini 2020 yılında tanıtmıştı.

Geçen yıl kullanıcıların “sizin için” ya da “takip edilenler” bölümünde görmek istemeyebileceği sözcük ya da hashtagleri içeren videoları otomatik olarak filtreleyen bir seçenek sunmuştu.

Belirli Kelime veya Hashtagleri Filtreleme

Yeni seçenekler aslında bu iki özelliği birleştirerek ebeveynlere çocuklarının sosyal medya platformunu daha güvenli bir şekilde kullanmasını mümkün hâle getiriyor. Ebeveynler, bu yenilik sayesinde “Sizin İçin” ya da “Takip Edilenler” kısmında belirli kelime veya hashtagleri içeren videoları uzaktan filtreleyebilecek.

TikTok, içerik filtreleme aracının çocuk ve gençler için rahatsız edici olabilecek içeriği görüntüleme olasılığını azaltmaya yardımcı olacağını öne sürdü.

Yorum yapın