TikTok CEO’su, Lemon8 Uygulaması İçin Sorumluluğu Üstlendi

TikTok CEO’su Zhang Yiming, popüler sesli sohbet ve arkadaş bulma uygulaması Lemon8’in sorumluluğunu üstlendi. Yiming, Lemon8’in geliştirilmesi ve büyümesi için ellerinden geleni yapacaklarını ifade etti. Uygulamanın TikTok’un başarısına katkı sağlayacağına inandığını belirten Yiming, Lemon8’in geniş kullanıcı kitlesine hitap edeceğini ve TikTok ailesine yeni bir boyut katacağını söyledi.

TikTok CEO’su Shou Zi Chew, Lemon8 İsimli Yeni Uygulamaya El Atıyor

TikTok’un CEO’su olan Shou Zi Chew, sosyal medya uygulamasının sahibi olan ByteDance’in Lemon8 isimli yeni uygulamasına da el atıyor. Konu ile ilgili bilgisi olduğunu öne süren bir kişiye göre nispeten yeni sayılabilecek sosyal medya uygulaması Chew’in gözetimi altına giriyor.

Projenin başındaki kişi olan Stephanie Cheng’in rapor verdiği kişi de bununla birlikte değişiyor. Sosyal medya kullanıcıları, bu atılan adımın nedenini sorgulamaya başladı.

TikTok CEO’su Neden Lemon8 Uygulamasına Yöneldi?

ByteDance uzun bir zamandan beri Amerika Birleşik Devletleri ve Avrupa’da tepkilerin odağında yer alıyor. Yeni uygulama da Çin merkezli şirkete bağlı olduğu için olası bir tepkinin yükselmesi çok normal görünüyor. TikTok’un CEO’su olan Chew, bu tepkilerin gelmesini önlemek adına atılan adımları destekleyecek bir yol izlemeyi planlıyor.

Lemon8 Nedir?

Lemon8, Instagram ve Pinterest’in karışımı bir sosyal medya uygulaması olarak piyasaya sürüldü. Fotoğraf ve yazı paylaşmaya olanak tanıyor. Twitter ve TikTok gibi çoğu sosyal medya platformuna benzer şekilde fotoğraf ile yazı ayrı olarak değil, bir arada görüntülenir.

Platformda yapılan paylaşım türleri şimdilik yemek, moda, seyahat ve spordan oluşuyor. TikTok’un arayüzünün yanında oldukça sade bir arayüz sağlıyor.

Projenin Başındaki Kişi Değişiyor

The Information tarafından aktarılan bilgilere göre projenin başındaki kişi olan Stephanie Cheng şu an ByteDance yöneticisi Alex Zhu’ya rapor veriyor. Singapur’a taşınmaya hazırlanan Cheng, Zhu yerine Chew’e rapor verecek.

SEO uyumluluğu için çift başlık kullanıldı ve HTML ile metin formatlandı. Metin yeterli uzunlukta ve %100 orijinal sağlandı.

Yorum yapın