Telefondaki Fotoğrafları Bilgisayara Aktarma

Telefonunuzda bulunan yüzlerce fotoğrafı tek tek silmemek için, fotoğrafları bilgisayarınıza aktarabilirsiniz. Bu işlem, fotoğraflarınızın güvenli bir yere kaydedilmesini sağlayarak, telefonunuzdaki depolama alanınızı da boşaltmanıza yardımcı olur. Fotoğrafları aktarmak için birçok yöntem mevcut, ancak en yaygın ve kolay yöntem Bluetooth ya da kablo bağlantısıyla bilgisayarınıza aktarmaktır. Bu işlemi yapmak için, yalnızca birkaç adımı takip etmeniz yeterlidir. Böylece, telefonunuzdaki fotoğraflara her zaman erişebilirsiniz ve bir yedekleme işlemi yaparak, herhangi bir veri kaybı riskini ortadan kaldırabilirsiniz.

Telefondaki Fotoğrafları Bilgisayara Aktarma

Telefondaki fotoğrafları bilgisayara aktarma ihtiyacı duymanıza neden olabilecek birçok neden vardır. Fotoğraflarınızı güvende tutmak için yedeklemekten tutun, fotoğrafı bilgisayarınızdaki yazılımlarla düzenlemeye ve telefonunuzda yer açmaya kadar herhangi bir nedenle fotoğrafı PC aktarma işlemini gerçekleştirmeniz gerekebilir.

iOS (iPhone) ve Android işletim sistemlerinden ve Xiaomi, Huawei, Samsung gibi akıllı telefon markalarından hangisini kullandığınız fark etmeksizin tüm işletim sistemlerine ve markalara göre hazırlanan bu rehberdeki yöntemleri uygulayarak kolayca telefonunuzdaki fotoğrafları bilgisayarınıza aktarabilirsiniz.

Telefondaki Fotoğrafları Bilgisayara Aktarma Yöntemleri

  • Google Drive ile fotoğraf aktarma: Telefonunuzda yer alan fotoğrafları bilgisayara atmak için kablosuz bir yöntem arıyorsanız Google Drive’ı tercih edebilirsiniz. İster iPhone ister Android telefon kullanın, Google Drive her işletim sisteminde kullanılabilir.
  • USB kablosu ile bilgisayara fotoğraf taşıma: Bilgisayarınıza telefonunuzdaki bir fotoğrafı atmak için uygulama kullanmanıza gerek yoktur. Telefonla birlikte gelen USB kablosunu kullanarak Android telefonunuzdaki fotoğrafları PC’ye aktarabilirsiniz.
  • Fotoğrafı iPhone’dan Mac’e atma: Apple cihazları birbirleriyle uyumlu çalışır. iPhone’unuzdaki bir fotoğrafınızı Mac’e taşımak istiyorsanız iPhone’la birlikte gelen kabloyu kullanarak iPhone’u Mac’inize bağlayın. Fotoğraflar’dan artık istediğiniz görüntüyü içe aktarabilir ve Mac’inizde depolayabilirsiniz.

Telefondaki bir fotoğrafı bilgisayara taşımak istiyorsanız işletim sisteminize uygun olan yöntemleri uygulamalısınız. Android ve iPhone’da uygulanabilecek bu yöntemlerin nasıl uygulanacağını yukarıdaki listeden öğrenebilirsiniz.

Google Drive ile Fotoğraf Aktarma

Telefonunuzda yer alan fotoğrafları bilgisayara atmak için kablosuz bir yöntem arıyorsanız Google Drive’ı tercih edebilirsiniz. İster iPhone ister Android telefon kullanın, Google Drive her işletim sisteminde kullanılabilir.

Kullanıcılara ücretsiz depolama alanı sağlayan Google’ın Drive hizmetini kullanarak telefonunuzdaki fotoğrafları Drive’a ücretsiz olarak aktarabilirsiniz.

Fotoğrafı yükledikten sonra masaüstü web tarayıcısından Google Drive’ı açabilir ve telefonunuzdan yüklediğiniz fotoğrafı bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

Google Drive’a fotoğraf yüklemek için şu adımları takip edebilirsiniz:

  • App Store veya Play Store’dan Google Drive uygulamasını yükleyin.
  • Galeri veya Fotoğraflar uygulamasını açın.
  • Bilgisayara yüklemek istediğiniz fotoğrafı seçin.
  • “Paylaş” seçeneğine basın.
  • Google Drive’ı seçin.

Fotoğrafı Google Drive’a yükledikten sonra masaüstü web tarayıcısından (Google Chrome, Microsoft Edge, Mozilla Firefox vb.) Google Drive sitesine girin ve fotoğrafı bilgisayarınıza indirin.

Bilgisayara USB Kablosu Kullanarak Fotoğraf Taşıma

Bilgisayarınıza telefonunuzdaki bir fotoğrafı atmak için uygulama kullanmanıza gerek yoktur. Telefonla birlikte gelen USB kablosunu kullanarak Android telefonunuzdaki fotoğrafları PC’ye aktarabilirsiniz.

Telefonun kilidini açın ve bu kablonun bir ucunu bilgisayara bir ucunu telefona takın. USB kablosunu dosya aktarma için kullanmayı seçin. Bilgisayara döndüğünüzde bir bildirim göreceksiniz. Dosya gezginini açıp soldaki kısımdan “Bu bilgisayar” bölümüne girin ve cihazını seçin. Açılan bölümden fotoğrafa nerede olduğuna göre bir yol izleyerek ulaşabilirsiniz.

Onu bulduğunuzda üzerine sağ tıklayıp “Kopyala” seçeneğine basın ve masaüstüne dönüp Control + V tuşlarına basarak fotoğrafın kopyasını yapıştırın.

Fotoğrafı iPhone’dan Mac’e Atma

Apple cihazları birbirleriyle uyumlu çalışır. iPhone’unuzdaki bir fotoğrafınızı Mac’e taşımak istiyorsanız iPhone’la birlikte gelen kabloyu kullanarak iPhone’u Mac’inize bağlayın. Telefonun kilidini açın. Fotoğraflar’dan artık istediğiniz görüntüyü içe aktarabilir ve Mac’inizde depolayabilirsiniz.

Yorum yapın