Stardew Valley Benzeri Oyunlar

Stardew Valley benzeri oyunlar, çiftlik yaşamı ve topluluk simülasyonu türünde keyifli deneyimler sunan oyunlardır. Bu tarz oyunlar, oyunculara kendi çiftliklerini yönetme, bitki yetiştirme, hayvan besleme, madencilik yapma ve köydeki diğer karakterlerle etkileşim kurma fırsatı verir. Oyuncular, çeşitli görevleri tamamlamak, ticaret yapmak ve köyün gelişimine katkıda bulunmak için çaba harcar. Stardew Valley benzeri oyunlar, dingin ve rahatlama sağlayan atmosferleriyle de popülerdir. Bu tür oyunlar arasında Harvest Moon, Rune Factory, My Time at Portia ve Farm Together gibi seçenekler yer almaktadır. Eğer çiftlik yaşamının tadını çıkarmak ve gerçek bir köy deneyimi yaşamak istiyorsanız, bu oyunları kesinlikle denemelisiniz.

Stardew Valley Benzeri Oyunlar

Stardew Valley benzeri oyunlar hangileri? Bu yazıda dünya genelinde çok büyük beğeni toplayan ve yıllardır popülerliğini sürdüren Stardew Valley’i oynayan oyuncuların keyif alabileceği video oyunlarını bir arada topladık.

ConcernedApe tarafından geliştirilen ve yayımlanan Stardew Valley 2016 yılında çıktı. Pek çok kişi, söz konusu yapımı uzun saatler boyunca oynadıktan sonra Stardew Valley tarzı oyunlar aramaya başlıyor. Eğer siz de aynı temaya sahip farklı bir oyun arıyorsanız listeye göz atabilirsiniz.

Stardew Valley Alternatifleri

  • Forager
  • Sun Haven
  • World’s Dawn
  • Graveyard Keeper
  • My Time at Sandrock

Yukarıda Stardew Valley alternatifi oyunlar bulunuyor. Listede bulunan yapımlar ile ilgili detaylara aşağıdan bakabilirsiniz.

Forager

HopFrog tarafından geliştirilen Forager oyununda balık tutabilir, madencilik yapabilir, avlanabilir, meyve ve sebze yetiştirebilir ve dahasını yapabilirsiniz. Güçlü boss’lara karşı savaşabileceğiniz oyunda bulmacaları çözebilir ve 30’u aşkın gizli hazine sandığını bulabilirsiniz. Yapımda ayrıca ev inşa edebilirsiniz.

Sun Haven

Pixel Sprout Studios tarafından geliştirilen ve yayımlanan Sun Haven 2023 yılında çıktı. Piksel grafiklere sahip olan oyunda çiftçilik yapabilirsiniz. Bunun yanı sıra cevher çıkarabilir ve balık yakalayabilirsiniz. Evinizi ve çiftlik alanınızı dekore edebilmeniz de mümkün.

World’s Dawn

World’s Dawn da Stardew Valley gibi bir oyun. Wayward Prophet tarafından geliştirilen ve yayımlanan Wayward Prophet 2016 yılının ocak ayında piyasaya sürüldü. Oyunda balık tutabilir, meyve ve sebze yetiştirebilir, madencilik yapabilir, yeni arkadaşlıklar kurabilir ve dahasını yapabilirsiniz.

Graveyard Keeper

Graveyard Keeper 2018 yılının ağustos ayında çıkan bir oyundur. Lazy Bear Games tarafından geliştirilen ve tinyBuild tarafından yayımlanan oyunda Orta Çağ’da balık tutabilir, çiftçilik yapabilir ve daha birçok aktivite gerçekleştirebilirsiniz. Piksel grafikleri olan bu oyunda uzun süre keyifli vakit geçirebilirsiniz.

Hokko Life

Stardew Valley tarzı oyunlar listesinin sonuncusu Hokko Life‘dır. Wonderscope tarafından geliştirilen ve Team17 tarafından yayımlanan Hokko Life 2022 yılının eylül ayında satışa sunuldu.

Bu keyifli oyunda çiftçilik yapabilir, balık tutabilir, evinizi dekore edebilir ve dahasını yapabilirsiniz. Çizgi film tarzında grafiklere sahip olan yapımda tek oyunculu mod bulunmaktadır.

Yorum yapın