Spotify Pie Nedir? Nasıl Yapılır?

Spotify Pie, Spotify kullanıcılarının müzik dinlerken aynı zamanda tariflere de ulaşabilecekleri bir etkinliktir. Spotify Pie yapmak için Spotify uygulamasında özel bir çalma listesi oluşturmanız gerekmektedir. Bu çalma listesiyle ilgili tariflerinizi ve tariflerinize uygun müzikleri ekleyebilirsiniz. Daha sonra Spotify Pie çalma listesini arkadaşlarınızla paylaşarak onların da tariflerinizi keşfetmelerine ve müzik dinlerken de lezzetli yemeklere eşlik etmelerine olanak sağlayabilirsiniz. Spotify Pie yaparak, müzik dinleyerek lezzetli bir deneyim yaşayabilirsiniz.

Spotify Pie Nedir?

Spotify Pie, Darren Huang tarafından geliştirilen, Spotify Unwrapped’ın resmî olmayan bir sürümüdür. Unwrapped’a benzer şekilde bu araç da müzik zevkinizi ortaya koyar. Araç tarafından oluşturulan pasta grafik farklı renklere bölünür ve grafiğin hemen alt kısmında her rengin hangi türü temsil ettiği açıklanır. Unwrapped’dan farklı olarak bu araç size her ay müzik zevkinizi paylaşma imkânı tanır. Başka bir deyişle en çok hangi türü dinlediğinizi her ay paylaşabilirsiniz. Bu sayede müzik seçimlerinizin yıl boyunca nasıl değiştiğini sadece yıl sonunda öğrenmek yerine her ay düzenli olarak dinlenilen müziklerin bir özetini alabilirsiniz.

Spotify Pie Nasıl Yapılır?

  • Spotify Pie sayfasını açın.
  • “Login to Spotify” butonuna basın.
  • Araca çalışması için gerekli yetkiyi verin.
  • Pasta grafiğiniz otomatik olarak oluşturulacaktır.

Darren Huang’ın web sayfası üzerinden kendi Spotify dinleme zevkinizi özetleyecek pasta grafiğinizi oluşturabilirsiniz. Web sayfasına girdikten sonra Spotify hesabına giriş yapmanız gerekecektir. Bunu “Login to Spotify” butonuna basarak yapabilirsiniz ama bunu yapmak için öncelikle bazı verilere erişim izni vermeniz gerektiğini unutmayın.

Bunu yaptıktan sonra pasta grafiği otomatik olarak oluşturulur. Araçla hem masaüstü hem mobil tarayıcı üzerinden müzik zevkinizi gösteren bir grafik elde edebilirsiniz.

Müzik Zevkinizi Gösterin

Müzik zevkinizi gösteren pasta grafiğini paylaşmak istiyorsanız Spotify Pie nedir ve nasıl yapılır gibi soruların cevabına ihtiyacınız olabilir. Bu araç her ne kadar resmî olmayan bir sürüm olsa da insanlara ne tarz müzikleri dinlemekten keyif aldığınızı göstermenizi sağlayabilir.

Spotify Kullanıcıları Bu Yöntemi Tercih Ediyor

Spotify kullanıcıları özellikle yıl sonlarında en çok hangi tür müzikleri dinlediğini Instagram gibi sosyal medya platformlarındaki hikâyelerinde paylaşıyor. Siz de bu kullanıcılardan biri olmak istiyorsanız söz konusu araçla pasta grafiği oluşturabilirsiniz.

Diğer Dijital Müzik Platformları İçin Ayrı Araçlar Bulunuyor

Spotify hesabına sahip değilseniz bu aracı kullanamayacağınızı da unutmamalısınız. Bu araç sadece Spotify için geliştirilmiştir. Dolayısıyla Apple Music veya YouTube Music gibi diğer dijital müzik platformlarını desteklemez. Elbette ki diğer dijital yayın platformlarına özel olarak geliştirilen araçlar da bulunuyor. Hangi platform için abonelik aldıysanız onun için geliştirilen aracı kullanabilirsiniz.

Yorum yapın