Spotify Müzik Kliplerinin Tamamını Sunmak İstiyor

Spotify müzik kliplerinin tamamını sunmak isteyen bir platform olarak, en iyi müzik deneyimini sizlere sunuyoruz. Tüm müzik türlerinden en yeni ve popüler şarkıları, tamamıyla ücretsiz bir şekilde dinlemenizi sağlıyoruz. Spotify’ın geniş veritabanında yer alan binlerce şarkı arasından dilediğinizi seçebilir ve istediğiniz zaman, istediğiniz yerde dinleyebilirsiniz. Hem yerli hem de yabancı sanatçıların müzik kliplerini tek bir platformda bulabileceğiniz Spotify, kullanıcı dostu ara yüzü ve yüksek ses kalitesiyle favori şarkılarınızı daha önce hiç olmadığı kadar zevkli bir şekilde dinleme imkanı sunuyor. Arama motorlarında üst sıralarda yer alabilme hedefimizle sizlere en iyi kullanıcı deneyimini sunmak için sürekli olarak platformumuzu güncelliyoruz. Hemen Spotify’a üye olun ve müzik kliplerinin tamamını kesintisiz bir şekilde keşfedin!

Spotify, Müzik Kliplerini Uygulamasında Tam Uzunlukta İzletebilir

Spotify yakında sadece müzik dinlemenize değil, müzik kliplerini izlemenize de imkân tanıyabilir. Bloomberg’in kaynakları, dijital müzik platformunun uygulamasına tam uzunlukta müzik videoları eklemeyi düşündüğünü iddia etti.

Şirketin planları hakkında bilgisi olduğunu öne süren fakat kimliğinin açıklanmamasını isteyen kişilere göre Spotify, potansiyel ortaklarla konuşmaya çoktan başladı.

Spotify’ın Video İçeriklere Olan İlgisi

Son zamanların en popüler içerik türlerinden biri video olduğu inkâr edilemez. YouTube artık birçok kullanıcının âdeta eli ve ayağı olmuş durumda. Spotify da tam olarak bu nedenle sesten muhtemelen daha kazançlı olabilecek videoyu uygulamasının temel bir parçası hâline getirmek isteyebilir.

Şirketin uygulaması şu anda şarkıların kliplerinden 10 saniyelik bir kesit gösteriyor. Bu kliplerin tamamı uygulamadan izlenemese de kullanıcılar nasıl bir klip hazırlandığı hakkında aşağı yukarı fikir sahibi olabiliyor.

Kullanıcıların İstekleri

Yine de birçok kullanıcı için sadece klipten bir parça yeterli olmuyor. Dinleyiciler müziği dinlerken bir yandan da klibi en başından sonuna kadar izlemek isteyebiliyor. Tabii, bunları bir kenarda bırakıp genel tabloya bakmak gerekirse Spotify’ın asıl amacı görülebilir.

Şirket, medya alanında zirveye oturmak istiyor. Örneğin TikTok, son birkaç yıl içinde hangi müziklerin trende oturacağını belirleyecek kadar güçlü bir konuma geldi. Öte yandan YouTube hem YouTube Music hem podcast’ler hem de kısa videolarla birçok rakibini geride bırakmakta kararlı görünüyor.

Spotify’ın Stratejisi

Sadece tek bir alana yoğunlaşmak, sınırlı kazanç anlamına gelir. Bu nedenle Spotify’ın videoyu da merkezine almak istemesi gayet anlaşılabilir.

Yorum yapın