Spotify Birlikte Dinleme Nasıl Yapılır?

Spotify birlikte dinleme özelliği, kullanıcıların aynı anda paylaştıkları şarkıları arkadaşlarıyla dinlemelerine olanak sağlayan bir özelliktir. Bu özellik sayesinde müzikseverler, farklı cihazlardan aynı şarkıları senkronize bir şekilde dinleyebilir ve müzik deneyimini paylaşabilirler. Spotify birlikte dinleme nasıl yapılır diye merak ediyorsanız, öncelikle herkesin aynı şarkıyı dinlemek için Spotify hesabına sahip olması gerekmektedir. Ardından, bir kişi bir çalma listesi oluşturup bu çalma listesini arkadaşlarıyla paylaşabilir veya arkadaş davetiyeleri gönderebilir. Davetiyeyi alanlar bu bağlantıyı tıklayarak çalma listesine katılabilir ve aynı anda şarkıları dinleyebilirler. Spotify birlikte dinleme özelliği, arkadaşlarınızla müzik zevkinizi paylaşmanızı sağlayan sosyal bir deneyim sunar.

Spotify ile Birlikte Dinleme Özelliği

Spotify birlikte dinleme özelliği, arkadaşlarınız ya da aile üyeleriniz ile aynı anda müzik dinlemenizi sağlayarak aynı zamanda aynı veya benzer duyguları yaşamanızı, şarkıyı yorumlamanızı mümkün hâle getirir.

Müzik dinlemek, her insan için harika bir aktivitedir. Dinlediğiniz şarkıları ya da müzikleri eğer başkaları ile beraber dinlemekten hoşlanıyorsanız Spotify’ın sunduğu birlikte dinleme özelliği sayesinde diğer kullanıcılar ile aynı anda dinleme yapabilirsiniz.

Spotify Birlikte Dinleme Adımları

  • Spotify uygulamasını açın.
  • Beraber dinlemek istediğiniz bir parça seçin.
  • Sol alt köşede yer alan cihazlar simgesine basın.
  • Uzaktan grup oturumu başlat seçeneğine dokunun.
  • Arkadaşlarını davet etme seçeneği üzerinden ilerleyin.
  • Grup oturumu başlatıldıktan sonra birlikte bir şarkı dinlemek istediğiniz arkadaşlarınızı oturuma davet etmek için artı simgesine basın.
  • “Bağlantıyı kopyala” ya da diğer seçeneklerle grup oturumunu nasıl paylaşacağınızı belirleyip arkadaşlarınıza davet gönderin.

Spotify’da aynı anda beraber şarkı/müzik dinlemek için öncelikle uygulamayı açmalı, daha sonra dinlemek istediğiniz bir parça seçmelisiniz. Ardından aşağıda yer alan cihazlar simgesine basıp uzaktan grup oturumu başlatma seçeneğinin üzerine basmalısınız.

Grup oturumu başladıktan sonra arkadaşlarınızı davet etmek için artı simgesine dokunabilirsiniz. Oturumu paylaşmak için bağlantı kopyalama seçeneğine başvurabilir ya da diğer paylaşma seçeneklerinden birini tercih edebilirsiniz.

Spotify Grup Oturumu Nedir?

Grup oturumu, arkadaşlarınız ile şarkı/müzik dinlemek için bir araya gelmenizi sağlayan bir özelliktir. Dijital müzik platformu Spotify, kullanıcıların aynı anda bir parti başlatmasına ve diğer kullanıcıları da bu partiye davet etmesine imkân sağlamak için bu özelliği kullanıma sundu.

Bu özellik sadece müziklerde değil, podcast’lerde de kullanılabiliyor. Bir kişi grup oturumunuza katıldıktan sonra sizinle birlikte Spotify’da yer alan herhangi bir şarkı ya da podcast’i dinleyebilir.

Grup oturumu özelliği şu an sadece Spotify Premium kullanıcıları tarafından kullanılabiliyor. Bu özelliği kullanmak isterseniz Spotify Premium ücretlerini kontrol edip size uygun olan bir abonelik planını alabilirsiniz.

İlginizi çekebilir;  Facebook Çoklu Profil Özelliği Üzerinde Çalışıyor

Premium üyelik aldıktan sonra telefon ya da tablet kullanıyorsanız Spotify’ın mobil sürümünde herhangi bir parçayı açıp aşağıdaki cihazlar simgesine basabilir ve grup oturumu başlatabilirsiniz. Daha sonra yakın arkadaşlarınız ve ailenizle müzik dinlemenin keyfini çıkarabilirsiniz.

Yorum yapın