Snapchat Yakındakileri Bulma Nasıl Yapılır?

Snapchat’te yakın çevrenizdeki kişileri bulmanız mümkün. Bunun için öncelikle uygulamayı açarak harita ekranına geçiş yapmanız gerekiyor. Daha sonra yakınızda bulunan kişilerin konum bilgisini paylaşan kişileri ve eğer paylaşımda bulunuyorlarsa kısa videolarını görüntüleyebilirsiniz. Bu özelliği aktif hale getirmek için Snapchat ayarlarında konum paylaşımını açık hale getirmeniz yeterli olacaktır. Yakınlarınızı bulabileceğiniz bu özellik hem sosyal hayatınızı renklendirecek hem de yakınlarınızla daha sıkı bağlar kurmanıza olanak sağlayacaktır.

Snapchat Yakındakileri Bulma

Snapchat, yakın çevrenizdeki insanlarla her an iletişim hâlinde kalabileceğiniz bir uygulamadır. Rehberinizde kayıtlı tüm numaraların sahipleri ile Snapchat’te zaten arkadaşsanız eklemek için yeni insanlar bulmak isteyebilirsiniz. Bu durumda yeni insanlar aramaya başlamak için bakılması gereken yer, yakın çevrenizden başka bir yer değildir. Sosyal medya uygulamaları, iletişim kurma ve sosyalleşme yönteminde büyük bir değişime yol açmaya devam ediyor. Snapchat gibi sosyal medya platformları da değişimin farkında olarak kullanıcıların mümkün olduğunca çok sosyalleşmesini sağlayacak özellikler ve seçenekler sunmaya çalışıyor. Bu özelliklerden biri de yakınındaki kişileri bulma özelliğidir.

Snapchat Haritası Nedir?

Snapchat Haritası (Snap Map), Snapchat’in konum bilgisini paylaşmayı seçen tüm aktif kullanıcıların konumlarını görüntülemenizi sağlayan bir özelliğidir. Dolayısıyla yakınlarda hangi insanların Snapchat kullandığını öğrenmek için kullanabilirsiniz. Uygulama, konum bilginizi kullanarak yakınınızdakileri bulmanıza yardımcı olur. Bu özellik sayesinde yakınınızdaki insanları sosyal medya uygulamasından arkadaş olarak ekleyebilirsiniz.

Snapchat Yakındakileri Bulma Adımları

  1. Snapchat uygulamasını açın.
  2. Sol alt köşedeki lokasyon simgesine basın.
  3. Snapchat’in konuma erişmesine izin verin.
  4. Bitmojinin çevresindeki mavi işaretlerden birine dokunun.
  5. Bu bölgede paylaşılan Snap’leri göreceksiniz.
  6. Hangi Snap’i paylaşan kullanıcıya ulaşmak istiyorsanız o Snap’in altındaki “Lensi Dene” butonuna basın.
  7. Kullanıcının profiline gitmek için profilinin üzerine dokunun.
  8. Kullanıcıyı arkadaş olarak ekleyin ya da kullanıcıya abone olun.

Snapchat Haritalar Bilgisayarda Nasıl Kullanılır?

Snapchat’in en önemli özelliklerinden biri olan haritalar özelliğini bilgisayarda kullanmanız da mümkündür. Snapchat yakındakileri bulma işlemini gerçekleştirmek için masaüstü tarayıcı da kullanabilirsiniz. Haritalar’ı bilgisayarda kullanmak için Snapchat’in web sitesine gidip üst kısımdaki “Harita” seçeneğine basarak uygulamanın haritalar özelliğine erişebilirsiniz. Sol kısımda yer alan “Mevcut Konum” seçeneğine tıklayarak mevcut konumunuza erişilmesine izin verebilirsiniz. Ayrıca sol bölümdeki arama kutusuna bir konum bilgisi yazarak o bölgede paylaşılan Snap’leri de görebilirsiniz.

Snapchat’te Daha Fazla Arkadaş Eklemenin Yolları

Sosyalleşmeye önem veren her insan yeni arkadaşlar edinmek ister. Snapchat’te daha fazla arkadaş edinmek için aşağıdaki yollara başvurabilirsiniz:

1. Rehberden Ekleme

Rehberinizden arkadaş eklemek için ekranın üst kısmındaki profil simgesine basın. Daha sonra “Arkadaş Ekle” seçeneğine basıp Tüm Kişiler’e dokunun. Arkadaş olarak eklemek istediğiniz kişinin yanındaki “+” (artı) simgesine basın. Snapchat’te daha fazla arkadaş edinmek için telefon rehberinizde kayıtlı olan numaraları uygulamayı kullanmaya davet etmeyi düşünebilirsiniz.

2. Arama ile Arkadaş Ekleme

Snapchat’te arkadaş olarak eklemek istediğiniz kişileri uygulamanın arama özelliğini kullanarak bulabilir ve onlara arkadaşlık isteği gönderebilirsiniz. Bunun için ekranın üst kısmında bulunan arama simgesine basıp kişinin adını ya da kullanıcı adını yazın ve “+” simgesine basarak kullanıcıya arkadaşlık

Yorum yapın