Silinen Tweetler Bir Hata Yüzünden Geri Geliyor

Twitter kullanıcılarının karşılaştığı bir sorundan dolayı silinen tweetler geri dönüyor! Twitter, bir hata nedeniyle silinen tweetleri geri yüklüyor ve kullanıcıların gönderilerini tekrar paylaşmalarına olanak tanıyor. Bu bir şans, ancak doğru SEO stratejisi ile bu durumu avantaja çevirmek mümkün. Bu değişikliği takip edenler daha fazla etkileşim ve marka görünürlüğü elde edebilirler.

Silinen Tweetler Geri mi Yüklendi?

Silinen tweetler, iddiaya göre sosyal medya platformu Twitter’da mevcut bir hatadan ötürü geri geliyor. Twitter’da profilini kontrol eden birkaç kullanıcı tesadüfen eskiden paylaştığı tweetler ile karşılaştı. İlginç olan ise söz konusu tweetlerin önceden silinmiş olmasına rağmen kişilerin profilinde görünmeye devam etmesiydi.

The Verge’den James Vincent, bu yılın başlarında tüm tweetlerini sildiğini ancak sosyal medya platformunda eski retweetlerinden bir kısmının yeniden görünmeye başladığını söyledi. İlk önce yaşanılan durum karşısında şaşırsa da bunları sildiğini hatırladığını belirten Vincent, tweetleri sildiğini belirttiği tweet de paylaşmıştı.

Twitter’a Göre Hatanın Nedeni Belli

Bu paylaşımların profilden görülebileceğini ifade eden Vincent, yanıtlar” bölümünden daha fazlasına da ulaşılabileceği bilgisini paylaştı.

Son zamanlarda sildiği tweetlerin yeniden ortaya çıktığını fark eden tek kişi Vincent değil. Dick Morrell isimli bir Mastodon kullanıcısı da aynı sorunu yaşadığını gösteren bir paylaşımda bulundu. Morrell, geçen kasım ayında tüm tweetlerini sildiğini, toplam silinen tweet sayısının 38 bin olduğunu ancak bugün uyandığında 34 bin tanesinin geri yüklendiğini gördüğünü ifade etti.

Tweet Silme Aracı Hatası mı?

Bu sorunun ne kadar yaygın bir şekilde görüldüğü ve neden kaynaklı olduğu tam olarak bilinmiyor. Tweetleri silmek için kullanılan araçtan da kaynaklanabilir. Ne de olsa on binlerce tweeti manuel olarak silmek o kadar da kolay değil. Ama bazı kullanıcılar, Twitter’ın sunucu taşıma işleminden kaynaklı olabileceğini düşünüyor.

Bir Hata mı Yoksa Sunucu İşlemleriyle İlgili Bir Sorun mu?

Bu sorunun neden kaynaklandığı tam olarak bilinmese de Twitter, mevcut sorunların tweet silme aracından kaynaklandığını onayladı. Twitter’ın konuyla ilgili bir açıklaması bulunmuyor ancak sözcüsü, “Mevcut sorunların tweet silme aracından kaynaklandığını ve üzerinde çalıştıklarını doğrulayabilirim” dedi.

Kısacası bu bir hata değil de sunucularla ilgili bir işlemden kaynaklanıyor olabilir. Böyle bir durum söz konusu ise gelecekte muhtemelen tekrarlanmayacaktır.

SEO uyumlu ve etkili olması için yeniden yazılan metin:

Silinen Tweetler Geri mi Yüklendi?

Sosyal medya platformu Twitter, son zamanlarda bir hataya sahip gibi görünüyor. Silinen tweetler, iddiaya göre bu hatadan ötürü bazı kullanıcıların profilinde görünmeye devam ediyor. Twitter’da profilini kontrol eden birkaç kullanıcı tesadüfen eskiden paylaştığı tweetler ile karşılaştı. Tweetleri silmeyi başaran kullanıcılar bile, yeniden silinmeyeceği düşünülen tweetlerin profil sayfalarında hala göründüğünü fark etti.

Bir Hatadan mı Yoksa Twitter’ın değişen Politikalarından mı?

The Verge’den James Vincent, tüm tweetlerini sildiğini ancak sosyal medya platformunda eski retweetlerinden bir kısmının yeniden görünmeye başladığını söyledi. İlk başta yaşanılan durum karşısında şaşırsa da bunları sildiğini hatırlayan Vincent, tweetleri sildiğini belirttiği tweet de paylaşmıştı. Profillerde görünen tweetlerin neden silinmediği henüz tam olarak bilinmiyor.

Sorun Hangi Kaynaklardan Kaynaklanıyor Olabilir?

Kullanıcıların bazıları, tweetleri silmek için kullanılan aracın kaynaklı olduğunu düşünüyor. Oysaki on binlerce tweeti manuel olarak silmek kolay bir iş değildir. Twitter’ın sunucu taşıma işleminden kaynaklanan bir sorun da oldukça mümkün. Sonuç olarak, tam olarak neden kaynaklandığı belli olmayan bu durum ortaya çıktıktan sonra Twitter çalışmalarını sürdürüyor ve soruna yönelik bir açıklama yapmadı.

Twitter’ın Açıklaması

Twitter, mevcut sorunların tweet silme aracından kaynaklandığını onaylamıştır. Yapılan açıklamada; “Mevcut sorunların tweet silme aracından kaynaklandığını ve üzerinde çalıştıklarını doğrulayabilirim” şeklinde ifade edilmiştir.

Yapılan bu açıklamaya göre, kullanıcılar hala bazı tweetlerinin silinmediği konusunda şikayetçiler. Ancak Twitter konu hakkında çalışmalarını sürdürüyor ve bir çözüm bulmaya çalışıyor.

Son Söz

Bu sorunun ne kadar yaygın bir şekilde görüldüğü ve neden kaynaklı olduğu tam olarak bilinmiyor. Ancak Twitter, mevcut sorunların tweet silme aracından kaynaklandığını onayladı. Böyle bir durumun yeniden yaşanmaması için Twitter çalışmalarını sürdürüyor.

Yorum yapın