Samsung ChatGPT Alternatifi Geliştiriyor

Samsung ChatGPT alternatif geliştiriyor haberini Türkçe olarak açıklayacak olursak, Samsung’un yapay zeka teknolojileri üzerine çalışmalarına devam ettiği ve yeni bir alternatif geliştirdiği şeklinde özetleyebiliriz. Samsung ChatGPT, insan benzeri konuşmalar yapabilen ve gerçekçi cevaplar verebilen bir dil modeli olarak dikkat çekiyor. Bu yeni teknoloji, müşteri hizmetlerinden eğitim kurumlarına kadar birçok alanda kullanılabilecek. Samsung ChatGPT’nin sunduğu yenilikler, gelecekte birçok sektörde kullanıcılar tarafından tercih edileceğinin işaretlerini veriyor.

Samsung, Büyük Dil Modeli Geliştiriyor: ChatGPT Alternatifi

Chosun tarafından aktarılan bilgilere göre Samsung ChatGPT alternatifi geliştirmek için büyük bir dil modeli üzerinde çalışıyor.

Samsung Electronics, bu ayın başında araştırma ve geliştirme kuruluşu olan Samsung Research öncülüğünde kendi büyük dil modelini geliştirmek için çalışmalara başladı. İlk sürümün geliştirme sürecinin temmuz ayının sonuna kadar tamamlanması amacı ile tüm insan gücünü ve kaynaklarını harekete geçirdiği öne sürüldü.

Samsung Dil Modeli, Belge Özetlemede Kullanılacak

SamMobile’a göre Güney Kore merkezli şirket, büyük dil modelini belge özetleme, yazılım geliştirme ve dil çevirisi için kullanmayı planlıyor. Şirketin GPT’ye alternatif dil modelini kullanıcıların da deneyimine sunup sunmayacağı şimdilik bilinmiyor.

Samsung, Kendi Dil Modelini Geliştirme Kararı Aldı

Samsung çalışanları başlangıçta ChatGPT de dahil olmak üzere bazı üçüncü taraf yapay zekâ araçlarını kullanmaya başlamıştı ancak bunlar kullanılırken verilerin sızdırılma tehlikesi ortaya çıkmıştı. Şirket, üçüncü taraf yapay zekâ araçların kullanımını bunun üzerine geçici bir süreliğine engellemişti. Görünüşe bakılacak olursa Samsung bunun çözümünün olarak kendi dil modelini geliştirmekte olduğunu düşünüyor.

İddiaya göre şirket, bu tür yapay zekâ araçlarının yazılım geliştirme sürecini büyük ölçüde kısaltacağını ve daha verimli hâle getireceğini düşünüyor. Bununla beraber Google, Microsoft ve OpenAI da dahil olmak üzere çeşitli firmalarla görüştü.

Lee Jae-yong’un da katıldığı şirketin üst düzey yönetim toplantısında Samsung’un kendi yapay zeka çözümünü geliştirmesi gerektiğine karar verildi.

Diğer Güney Kore Şirketleri de Yapay Zekâ Çalışmalarına Odaklandı

Güney Kore merkezli diğer birçok şirket de yapay zekâ çalışmalarına ağırlık verdi ve şu an önlerinde verilerin doğruluğu ve gizlilik gibi engeller bulunuyor.

SEO Dostu Yazi:

Güney Kore merkezli Samsung Electronics, Samsung Research öncülüğünde büyük bir dil modeli üzerinde çalışmalarına başladı. Şirket, belge özetleme, yazılım geliştirme ve dil çevirisi gibi alanlarda kullanmayı düşündüğü büyük dil modelini geliştirme kararı aldı. Üçüncü taraf yapay zekâ araçlarının verilerinin sızdırılma tehlikesi nedeniyle kullanımını engelleyen Samsung, kendi dil modelini geliştirerek yazılım geliştirme süreçlerini kısaltmayı ve daha verimli hale getirmeyi hedefliyor. Şirketin üst düzey yönetim toplantısında kendi yapay zeka çözümünü geliştirmesi gerektiğine karar verildi. Diğer Güney Kore şirketleri de yapay zekâ çalışmalarına ağırlık veriyor ancak verilerin doğruluğu ve gizlilik gibi engellerle karşı karşıya kalıyorlar.

Yorum yapın