Reply GPT Nedir? Nasıl Kullanılır?

Reply GPT, yapay zeka tabanlı bir dil modelleme aracıdır. Bu araç, NLP (Doğal Dil İşleme) teknolojisi kullanarak, dil üretme, tamamlama ve anlamlandırma işlemlerini gerçekleştirmektedir.

GPT, yazılım geliştiricilerin ve yazarların yazma sürecini kolaylaştıran bir araç olarak kullanılmaktadır. Kullanıcılar, belirli bir anahtar kelime veya kategori belirterek GPT’ye başlangıç metni veya fikir vererek, kendiliğinden tamamlamasını sağlayabilirler. Bu sayede, özet yazma, blog yazısı yazma veya makale yazma gibi süreçler daha hızlı ve etkili bir şekilde gerçekleştirilebilir.

GPT, internet siteleri, uygulamalar, chatbotlar ve daha birçok alanda kullanılabilen bir araçtır. Kullanıcı dostu ara yüzü sayesinde, kullanımı oldukça kolaydır. İstediğiniz dilde kullanabilir, istediğiniz platforma kolayca entegre edebilirsiniz.

Sonuç olarak, GPT, yapay zeka teknolojilerinden yararlanarak dil işleme süreçlerini kolaylaştıran bir araçtır. Kullanıcı dostu arayüzü, hızlı ve etkili sonuçlarıyla yazılım geliştiricilerin ve yazarların çalışmalarını daha verimli hale getirir.

Reply GPT: Twitter için Yapay Zekâ Destekli Bot

ChatGPT’nin sosyal medyada fırtına gibi esmesiyle birlikte, Twitter’da yapay zeka destekli birçok bot da ortaya çıkmaya başladı. Bunlardan biri olan Reply GPT nedir ve nasıl kullanılır? Sosyal medya kullanıcılarının merak ettiği bu botun detaylarına gelin birlikte bakalım.

Reply GPT Nedir?

Reply GPT, Twitter için geliştirilen ve GPT-3.5-turbo dil modelini kullanan bir bottur. Dil modelinin arkasındaki yapay zeka araştırma OpenAI tarafından sunulan ChatGPT isimli sohbet botundan farklı olarak tweetlere komik yanıtlar verecek şekilde geliştirilmiştir.

Reply GPT Nasıl Çalışır?

Bot, günde 1000 ila 2000 arasında bir yanıt verirken her günün sonunda o gün içinde toplam ne kadar tweete yanıt verdiğini gösteren bir tweet de paylaşıyor. Örneğin 13 Mayıs 2023 tarihinde 2133 yanıt verirken 11 Mayıs 2023 tarihinde 2100 tweete yanıt vermiştir.

“Shing ha” olarak bilinen bot sadece tweetlere yanıt vermekle sınırlı kalmaz, aynı zamanda tweetlerdeki tüm yorumları okuyup komik olduğunu düşündüğü yorumları beğenir. İnsanların yorumlarını okuma ve analiz etme işi ise bota gücünü veren dil modeli tarafından gerçekleştiriliyor.

Twitter’ın kullanım koşullarını ihlal edebileceğini göz önünde bulundurarak bir tweete yanıt vermeden önce kendi tweetinin de kullanım koşullarına uygun olup olmadığını kontrol ediyor.

Reply GPT Maliyeti Ne Kadardır?

Reply GPT’yi çalıştırmak, ücretsiz değildir. Shing ha’nın Patreon sayfasında yer alan bilgilere göre bütün bunları yapması sadece ocak ayında 120 dolara mal oldu. Yanıtlar oluşturulduktan sonra aylık 100 dolar karşılığında yararlanılabilen Twitter API ile yayımlanıyor.

Geliştirici, bütün bunlar göz önüne alındığında Shing ha projesini sürdürmenin maliyetini sadece eğlence amaçlı başladığı için karşılayabileceği maliyetin çok ötesinde olduğunu düşünüyor ama sırf çok fazla maliyeti olduğu için projeye son vermek istemediğini belirtiyor.

Reply GPT Nasıl Kullanılır?

  • Twitter’a girin.
  • Shing ha’nın (ReplyGPT) yanıt vermesini istediğiniz tweeti açın.
  • Yanıt kısmına ReplyGPT (@ReplyGPT) etiketleyin.
  • Tweete verdiğiniz yanıtı paylaşın. Bot, tweetinize yanıt verecektir.

Reply GPT Türkçe Yanıt Vermiyor, Nasıl Çözülür?

Reply GPT, tweetlere her zaman Türkçe cevap vermeyebilir. Bazen Türkçe tweetlere İngilizce yanıt verdiği de görülebilir. Bu tamamen botun dayandığı dil modeli ile ilişkilidir. Sorunu düzeltmek için botu yeniden etiketleyin.

*Note: SEO optimization is done during post-publishing.

Yorum yapın