PSVR 2 için En İyi Oyunlar

PSVR 2 için en iyi oyunlar, PlayStation VR platformunda oyun keyfini zirveye çıkaran oyunlar arasındadır. Bu oyunlar, gelişmiş grafikler, inanılmaz etkileşimler ve VR deneyiminin özelliklerini kullanarak gerçekçi bir oyun atmosferi sunarlar. PSVR 2’de oynanabilecek en iyi oyunlar arasında, Resident Evil Village, Hitman III, Astro Bot: Rescue Mission, Borderlands 2 VR ve Skyrim VR gibi popüler oyunlar bulunmaktadır. Ayrıca, Half-Life: Alyx, The Walking Dead: Saints & Sinners ve Vertigo 2 gibi gelecekteki oyunlar da müthiş bir VR deneyimi sunacak. Tüm bu oyunlar, PSVR 2’nin lansmanında ve ilerleyen dönemlerde kullanıcılara sunulacak. PSVR 2, inanılmaz bir VR deneyimi sunacak ve bu oyunlar, bunu en iyi şekilde değerlendirmenize yardımcı olacaktır.

Sony’nin PSVR 2 için En İyi Oyunları

Oyun endüstrisi, 1970’lerde ilk oyun konsolunun çıkmasından bu yana önemli ölçüde gelişti. Dünya çapında milyarlarca dolarlık bir pazara sahip olan oyun sektörü, oyunseverlere benzersiz deneyimler yaşatıyor. Oyun endüstrisi büyümeye ve gelişmeye son sürat devam ederken bu büyüme, bilgisayar, mobil cihazlar ve oyun konsolları gibi farklı birçok platformda yer alan oyunların gelişmesine katkı sağlıyor. İşin içinde VR da var elbette…

Sanal Gerçeklik

Her şeyin gerçek gibi göründüğü, oluşturulan sanal ortamlarda oyun oynamanın zevkine varan oyun severlerin bir numaralı tercihi olan sanal gerçeklik veya kısaca VR, son yılların en trend gelişmelerinden bir tanesi. 22 Şubat itibarıyla çıkışını gerçekleştiren ve ülkemizde de birçok mağazada satışa sunulan PSVR 2, PlayStation 5 sahipleri için yepyeni bir deneyim sunuyor. Her göz için 2000X2040 piksel çözünürlük sunan, dahili kamera ve göz hareketi sensörlerine sahip olan bu gelişmiş VR gözlüğü, beraberinde birçok iyi oyun da getirdi.

Çeşitli Oyunlar

Korku, spor, macera, aksiyon ve daha fazlası… Bilinen serilerin devamı niteliğindeki oyunlardan tutun, yeni ve özgün yapımlara dek geniş bir oyun yelpazesi, Sony’nin ‘en yeni nesil’ oyun konsolu PlayStation VR 2 için gümbür gümbür geliyor. Şimdiden iyi eğlenceler dileriz!

En İyi PSVR 2 Oyunları

Horizon: Call of the Mountain

PSVR 2’ye özel olarak geliştirilen ve Horizon serisinin atmosferini tüm görkemiyle oyuncuya yansıtan Call of the Mountain, hem görsel olarak, hem de oynanış olarak PSVR 2 sahiplerini son derece mutlu edeceğe benziyor. Dev robotların arasında cirit atmak ve okların PSVR 2 kontrol cihazlarıyla kullanılabilmesi o kadar eğlenceli ki oyun, hiç sonlanmasını istemeyeceğiniz benzersiz bir deneyime dönüşüyor.

Gran Turismo 7

Gran Turismo 7’nin PSVR 2 özelliklerini kullanmak için yepyeni bir oyun almanıza gerek yok; halihazırda bu oyuna sahipseniz bedava bir güncellemeyle PSVR 2 desteğine kavuşabiliyorsunuz. Öte yandan, gerçekçi bir yarış tecrübesi arıyorsanız PSVR 2 ve Gran Turismo 7 ortaklığının size tarifi mümkün olmayan bir deneyim yaşatacağına emin olabilirsiniz. Oyunun bir başka olumlu yanı da direksiyon aparatına sahip olmasınız bile gamepad’le de son derece keyifli anlar yaşamanızı sağlaması.

Moss: Book II

Aslında PSVR ve PC VR sistemleri için 2022 yılında çıkmış olan bu oyun, yapımcılar tarafından PSVR 2’ye de uyarlanmış durumda. Ayrıca, Moss serisinin bu ikinci oyununu daha önce tecrübe etmediyseniz PSVR 2’yle başınızı döndürmeyecek, sakin bir VR tecrübesi sizi bekliyor demektir. Ufak bir fareyi kontrol ettiğimiz oyun, platform ve aksiyon türlerini rengarenk bir dünyada bir araya getirmeyi başarıyor.

Resident Evil Village

Bir korku efsanesini VR üzerinden deneyimleyip ‘iyice korkmaya’ ne dersiniz? Son dönemin en korkutucu oyunlarından biri olan Resident Evil Village da PSVR 2 desteğine sahip artık. Tüm oyunu PSVR 2 ile oynayabilmenizi sağlayan bedava güncelleme ile birlikte REV’nin dehşetengiz atmosferini sonuna kadar hissedeceksiniz. Bu arada dipnot, ciddi anlamda korkunç bir oyun. PSVR 2 için düzenlenen son derece kullanışlı arayüz ve olağanüstü görseller size bambaşka bir tecrübe sunacak. Oyunda ¨ışınlanma¨ özelliği olmadığından baş dönmesi riskine hazır olmanız gerektiğinin altını çizelim.

No Man’s Sky

Diğer platformlarda halihazırda VR desteğine sahip olan No Man’s Sky, PSVR 2 ile birlikte yepyeni bir boyuta taşınıyor zira PSVR’daki bulanık görüntünün yerini müthiş bir netlik alıyor. Sürekli olarak güncellenen No Man’s Sky, PSVR 2 desteğiyle birlikte gezegenler arası seyahat edip farklı keşifler yapmanızı sağlayan, hiç sonlanmasını istemeyeceğiniz bir uzay serüvenine dönüşmeyi başarıyor.

Kayak VR: Mirage

Sanal gerçeklik oyunları her zaman aksiyon ve hareket dolu olmak zorunda değil; neden bir kano kullanarak masmavi suların ve eşsiz manzaraların tadını çıkartmayasınız

Yorum yapın