Programsız Slayt Yapma: En İyi Online Araçlar

Programsız slayt yapma, online araçlar ile sunum hazırlama yöntemidir. İnternet üzerinde bulunan en iyi online slayt yapma araçları, kullanıcıların profesyonel ve etkileyici slaytlar oluşturmasına olanak tanır. Bu araçlar, kullanıcı dostu arayüzleri, geniş şablona ve efekt seçeneklerine sahip olmalarının yanı sıra, sunumları doğrudan çevrimiçi olarak oluşturma ve paylaşma imkanı sunar. Üstelik SEO dostu olan bu online araçlar, slaytlarınızın internette daha kolay bulunmasını ve daha çok kişiye ulaşmasını sağlar. Siz de online slayt yapma araçlarını kullanarak, kolayca etkileyici sunumlar hazırlayabilir ve profesyonel bir görünüm elde edebilirsiniz.

Slayt Oluşturma Yöntemleri

Slayt oluşturmak için aralarından seçim yapabileceğiniz çok farklı programlar bulunuyor. En bilinen örneklerden biri PowerPoint’tir. Ne var ki bu da diğer çoğu program gibi ücretlidir. Söz konusu programlar gerek ücretli gerek indirme gerektirdiğinden programsız slayt yapma yöntemine ihtiyaç duyabilirsiniz.

Aslında PowerPoint gibi bir program olmadan slayt hazırlamanın birkaç yolu var. Mevcut çevrim içi araçlar size ücretsiz olarak slayt hazırlama imkânı sağlar. Bu web sitelerini kullanmanız hâlinde herhangi bir indirme işlemi yapmanıza da gerek kalmaz.

Bir diğer iyi yanı, slayt hazırlama sürecini size çeşitli şablon ve özellikler sunarak inanılmaz kolay bir hâle getirmesidir.

Sizin de program kullanmadan slayt yapmaya ihtiyacınız varsa aşağıda yer alan yöntemlere göz atabilirsiniz.

1. Microsoft PowerPoint Online

PowerPoint Online, ücretsiz olarak slayt oluşturmanıza, düzenlemenize ve paylaşmanıza olanak tanıyan bir araçtır. PowerPoint’in ücretli masaüstü sürümüne sahip olmayan ya da diğer kullanıcılarla çevrim içi olarak iş birliği yapmak isteyen kişiler için harika bir seçenektir.

Herhangi bir web tarayıcısından erişebileceğiniz bu aracı kullanmak için Microsoft hesabına ihtiyacınız vardır. Bir hesabınız varsa Office sitesinden oturum açabilir ve ardından PowerPoint simgesine tıklayabilirsiniz.

Sıfırdan yeni bir slayt oluşturabilir ya da hazır şablonlardan birini seçip hızlı bir şekilde sunum elde edebilirsiniz. Sunumlarınıza tıpkı PowerPoint masaüstü sürümünde de olduğu gibi metin, grafik, fotoğraf ve benzerlerini ekleyebilirsiniz.

Sunumlarınızı OneDrive’a kaydedebilir ya da direkt kopyasını bilgisayarınıza indirebilirsiniz. Sunumu diğer kullanıcılara açma seçeneğiniz de vardır.

Araca herhangi bir cihaz üzerinden erişilebilir. Sunumlar otomatik olarak OneDrive’a kaydedilir. Böylece onlara her yerden erişilebilir. Başka kullanıcılar ile iş birliği yapmayı mümkün kılar.

2. Google Slaytlar

Google Slaytlar tıpkı PowerPoint Online gibi ücretsiz bir şekilde sunum oluşturmanıza, düzenlemenize yardımcı olan çevrim içi bir araçtır. Bu hizmeti kullanmak için Google hesabınız olmalıdır. Bir hesabınız varsa Google Slides sayfasından yeni bir slayt oluşturabilirsiniz.

PowerPoint Online’ın size sunacağı tüm temel özelliklere Google Slaytlar’da da sahip olursunuz. Avantajları ve dezavantajları bakımından da PowerPoint Online ile hemen hemen aynıdır.

3. Canva

Fotoğraf düzenleme, slayt hazırlama, PDF dosyası düzenleme ve daha pek çok amaçla kullanılabilen Canva’da sunumlar da hazırlamanız mümkündür.

Tasarım alanında hiç deneyimli olmasanız bile profesyonelce hazırlanmış görseller elde etmenizi sağlayan oldukça etkileyici özellikler sağlar. Sunumunuza fotoğraf, yazı ekleyebilirsiniz. Genel olarak sürükle ve bırakma yöntemine dayandığından kullanmakta hiçbir zorluk yaşamazsınız.

Yazı tipleri bakımından da oldukça zengin bir seçenek yelpazesi sunar. Aracı kullanmak ücretsizdir fakat bazı özellikler ve seçenekler ücretlidir. Örneğin beğendiğiniz bir yazı tipi ücretli olabilir. Ücretli araçları kullanmak isterseniz abonelik satın alabilirsiniz.

Yorum yapın