Instagram Toplu Takipçi Silme

Instagram hesabınızda takip ettiklerinizin sayısı arttıkça takipçi listesi kontrolünü kaybetmek kolay olabilir. Bu yüzden birçok kullanıcı Instagram Toplu Takipçi Silme işlemi yaparak takip ettikleri hesapları temizlemek istiyor. Instagram Toplu Takipçi Silme, hesabınızda yer alan birçok takipçiyi tek seferde silmenizi sağlıyor. Bu işlem sayesinde takipçi listenizi düzenleyebilir, istemediğiniz hesapları kolayca çıkarabilir ve hesabınızı daha profesyonel hale getirebilirsiniz. Siz de Instagram hesabınızı daha temiz bir hale getirmek istiyorsanız, Instagram Toplu Takipçi Silme işlemi yapabilirsiniz.

Instagram Takipçilerini Toplu Olarak Silmek

Hesabınızla etkileşime girmeyen takipçilerle işiniz bittiyse, onları toplu olarak silmeyi düşünmenin zamanı gelmiş olabilir. Instagram’da takipçileri toplu olarak silmek, Instagram akışınızı düzenli ve tertipli tutmanıza yardımcı olabilecek nispeten basit bir işlemdir.

Bir Hesaptan Takipçi Silmek

Instagram’da takipçileri toplu olarak silmenin ilk adımı, hangi hesapların kaldırılması gerektiğini belirlemektir. Takipçi adları listesine bakabilir, profilleri görüntüleyebilir veya Statusbrew gibi üçüncü taraf bir araç kullanarak hangi takipçilerin son zamanlarda gönderilerinizle etkileşime girmediğini veya tamamen pasif göründüğünü görebilirsiniz. Gitmesi gereken hesapları belirledikten sonra, hepsini bir kerede takip etmeyi bırakmaya başlamanın zamanı geldi.

Instagram Toplu Takipçi Silme Nasıl Yapılır?

Instagram hesabınızda bahar temizliği yapmak istiyorsanız, takipçileri toplu olarak silmek en iyi yol olabilir. Takipçileri toplu olarak silmek, dağınık bir profili temizlemeye ve düzenli tutmaya yardımcı olabilir. Ayrıca istenmeyen veya şüpheli hesaplardan kurtularak hesabınızın güvenliğini korumaya da yardımcı olur. İşte takipçilerinizi toplu olarak silmek için atabileceğiniz bazı adımlar:

 • “Takipçiler” sayfanıza gidin ve silmek istediğiniz tüm hesapların bir listesini yapın.
 • Crowdfire veya Unfollowspy gibi bir araç kullanarak aynı anda birden fazla hesap seçin ve tek bir tıklamayla hızlı bir şekilde takibi bırakın.
 • Her hesabı tek tek manuel olarak da takipten çıkarabilirsiniz.
 • Hesapları sildikten sonra, bilginiz dışında takip edilmiş olabilecek şüpheli bağlantıları veya hesapları gözden geçirip iptal ederek takip listenizi temizlediğinizden emin olun.

Instagram Toplu Takipçi Silme Uygulamaları

Instagram takipçi listenizi temizlemek ve aynı anda çok sayıda kişiyi takipten çıkarmak için bir Instagram toplu takibi bırakma uygulaması kullanabilirsiniz. Bu uygulamalar sizi takip edenleri yönetmenize yardımcı olur. İşte bazı popüler Instagram toplu takibi bırakma uygulamaları:

 • Follow Cop
 • Unfollowers For Instagram
 • Unfollowgram
 • CrowdFire
 • StatusBrew
 • Cleaner For Instagram

Instagram Toplu Takipçi Silme Uygulamaları Güvenilir Mi?

Mevcut olan uygulamalardan bazıları Instagram ile hiçbir şekilde bağlantılı değildir ve bu endişe kaynağı olabilir. Hesabınızdan yasal takipçileri silmeyeceklerine veya profiliniz üzerinde olumsuz etkileri olmayacağına güvenemezsiniz. Ayrıca, ücret talep eden veya bir tür garanti veren bir uygulamayı kullanmayı tercih etseniz bile, hizmetin gerçekten söz verildiği gibi çalışıp çalışmayacağını bilemezsiniz.

Instagram Toplu Takipçi Silme Programsız

Bazı durumlarda bir Instagram toplu takibi bırakma uygulaması kullanmak yerine, takip ettiğiniz hesapları manuel olarak toplu bir şekilde silmek mümkündür. İşte nasıl yapılacağı:

 • Hesap sayfanızdaki “Takip Edilenler” sekmesine gidin. Burada tüm hesapların bir listesini göreceksiniz.
 • Takibi bırakmak istediğiniz hesapların profil resimlerine dokunup menüden “Takibi Bırak” seçeneğini seçin.
 • Ardından, tak

Yorum yapın