Instagram Taslaklar Nerede? Neden Görünmüyor?

Instagram taslakları, Instagram hesabınızda paylaştığınız ancak henüz yayınlamadığınız gönderilerdir. Bu özellik, zaman çizelgesinde etkin kalacak gönderileri önceden hazırlayarak daha verimli bir şekilde çalışmanıza olanak tanır. Ancak bazı kullanıcılar, Instagram taslaklarının nerede olduğunu ve neden görünmediğini merak ediyor. Bu sorun, Instagram uygulamasının güncellemesinden sonra ortaya çıktı. Artık Instagram taslakları ayrı bir bölümde yer almıyor. Bunun yerine, “Paylaşacaklarım” seçeneği altında taslaklara ulaşabilirsiniz. Bu sorunu çözmek için yapmanız gereken tek şey, bir gönderiyi hazırlayıp paylaş seçeneği yerine “Paylaşacaklarım” seçeneğini seçmek ve gönderiyi taslak olarak kaydetmek. Bu şekilde, Instagram taslaklarına kolayca erişebilir ve yönetebilirsiniz.

Instagram’da Taslakların Saklanması

Instagram kullanıcıları arasında yaygın bir sorun, Instagram taslaklarının nerede saklandığı ya da neden görünmediği gibi konulardır. Bazı kullanıcılar, Instagram taslaklarını görememe sorunuyla karşılaşabilirler. Bu durum bir sorun mu yoksa normal bir işlem mi, öğrenmek için öncelikle taslakların nasıl saklandığını bilmek gerekir.

Instagram’da Taslaklar ve Özellikleri

Instagram, gönderi veya hikayelerin daha sonra paylaşmak üzere kaydedilmesine olanak sağlayan bir özelliğe sahiptir. Bu özellik, hem Reels hem de normal gönderiler ve hikayeler için geçerlidir. Bir fotoğrafta ya da videoda yapacağınız değişiklikleri veya eklemek istediğiniz yazıları yayınlamadan önce taslak olarak kaydedebilirsiniz.

Taslak olarak kaydedilen içeriklere, taslaklar bölümünden erişilebilir ve önceden yayınlanmış içerikler kolaylıkla yayınlanabilir.

Taslaklar Nerede Saklanır?

Instagram taslakları iki farklı yerde saklanır: gönderi taslağı ve hikaye taslağı. Gönderi taslağına erişim için, Instagram uygulamasına girip “Gönderi” seçeneğine tıklamanız gerekiyor. Gönderi seçeneğine tıkladıktan sonra, ekranı yukarı kaydırarak “Taslaklar” bölümüne erişebilirsiniz.

Hikaye taslağına erişmek için ise, Instagram uygulamasına giriş yapın ve daha sonra ekranı sağa doğru kaydırın. Sol alt köşedeki “Galeri” seçeneğine tıklayın ve sonrasında “Taslaklar” bölümünü seçin. Bu bölümde, hikaye taslakları listelenir.

Instagram Gönderi/Hikaye Nasıl Taslak Olarak Kaydedilir?

Gönderi veya hikayeyi ileride yayımlamak üzere kaydetmek isterseniz, gönderi/hikayeyi yayınlamadan geri dönmeniz yeterlidir. İptal etme ve taslak olarak kaydetme seçenekleri sunulacak olan ekrandan “Taslak” seçeneğini tercih ederseniz, içeriğinizi taslak olarak kaydedebilirsiniz.

Taslaklar Neden Görünmüyor?

Instagram taslaklarının görünmediği sorunu, taslakların bir hafta içinde silinmesi nedeniyle oluşabilir. Eğer taslağı bir hafta içinde silmezseniz, otomatik olarak silinir. Bu nedenle, taslakların yalnızca belirli bir süresi vardır. Ayrıca, görüntü üzerinde çok büyük değişiklikler yapmadıysanız, galeriden yüklemeyi tercih edebilirsiniz.

Taslakların Nasıl Silinir?

Taslaklar bölümüne girdikten sonra, “Yönet” seçeneği sağ tarafta yer alır. İlgili taslağı silmek istiyorsanız, üzerine basılı tutarak silebilirsiniz.

Yorum yapın