Instagram Çoklu Fotoğraftan Birini Silme

Instagram’da birçok fotoğraftan oluşan bir gönderi paylaşıyorsanız, istenmeyen bir fotoğrafı silebilirsiniz. Bunun için sadece paylaştığınız gönderiyi açın, silmek istediğiniz fotoğrafın üzerine dokunun ve seçenekler arasında çıkan “Sil” butonuna tıklayın. Böylece, yanlışlıkla yüklediğiniz veya paylaşmak istemediğiniz fotoğrafı kolayca silebilirsiniz. Instagram’da paylaşımlarınızı düzenleme ve silebilme özellikleri kadar, SEO uyumlu açıklamalarınız da önemlidir. Bu sayede paylaşımlarınızı daha geniş kitlelere ulaştırabilirsiniz.

Instagram’da Çoklu Fotoğraftan Birini Silme

Instagram’da birden fazla fotoğraf içeren bir gönderi paylaştınız ve daha sonra gönderideki fotoğraflardan biri içinize sinmedi mi? Instagram çoklu fotoğraftan birini silme adımlarını takip ederek beğenmediğiniz ve silmek istediğiniz fotoğrafı direkt kaldırabilirsiniz.

Bir süre öncesine kadar sosyal medya kullanıcılarının böyle bir seçeneği bulunmuyordu. Geliştiriciler, birden fazla fotoğraf içeren gönderileri tek bir fotoğraftan dolayı silmek zorunda kalan kullanıcıları göz önünde bulundurarak sadece tek bir fotoğraf silmeyi mümkün hâle getirdi.

Kullanıcılara sunulmaya başlanan tek seçenek bununla da sınırlı kalmadı. Ayrıca sildiğiniz bir fotoğrafı geri yükleme seçeneğiz de var.

Adımlar

 1. Instagram uygulamasını açın ve hesabınıza giriş yapın.
 2. Birden çok fotoğraf içeren gönderinizi açın.
 3. Gönderinin sağ üst köşesinde bulunan üç noktaya basın.
 4. “Düzenle” seçeneğine dokunun.
 5. Silmek istediğiniz fotoğrafı seçin.
 6. Sol üst köşedeki çöp kutusuna basın.
 7. Instagram fotoğrafı gerçekten silmek istediğinizden emin olmak için işlemi onaylamanızı isteyecektir. “Sil” seçeneğine basarak fotoğrafı kaldırın.
 8. Silme işlemi gerçekleştirildikten sonra sağ üst köşedeki tik simgesine basarak değişikliği kaydedin.

Instagram’da birden fazla görsel olan gönderileri kaldırmak için takip etmeniz gereken adımları uygulamak işte bu kadar kolaydı. Bu işlemi uygulayarak birden fazla fotoğraf içeren gönderiden çıkarmak istediğiniz fotoğrafı başarılı bir şekilde sildiniz.

Instagram’da Silinen Fotoğraf Nasıl Geri Getirilir?

Birden çok fotoğraf olan gönderinizden herhangi bir fotoğrafı çıkardınız ama bunu yaptıktan kısa bir süre sonra onu geri yüklemek istediniz. Merak etmeyin, bunu yapmak da mümkündür. Instagram’da silinen gönderileri geri yükleme adımlarını izleyerek sildiğiniz fotoğrafı geri yükleyebilirsiniz.

Burada dikkat etmeniz gereken nokta, Instagram’ın silinen fotoğrafları veya videoları geri yüklemeniz için size sadece 30 gün süre vermesidir. Size verilen sürenin dolması hâlinde ne yazık ki sildiğiniz fotoğrafları kurtaramazsınız. Bu nedenle geri yükleme işlemini gerçekleştirmek istiyorsanız bunu mümkün olan en kısa sürede gerçekleştirmelisiniz.

Adımlar

 1. Instagram uygulamasını açın ve hesabınıza giriş yapın.
 2. Profil resminizin üzerine dokunun.
 3. Açılan menüde “Ayarlar” seçeneğine dokunun.
 4. “Hesap” seçeneğine dokunun.
 5. “Silinenler” seçeneğine dokunun.
 6. Silmek istediğiniz fotoğrafı seçin ve sağ üst köşedeki “Geri Yükle” seçeneğine dokunun.
 7. İşlem tamamlandıktan sonra fotoğraf profilinize geri yüklenecektir.

Instagram’da bir fotoğrafı veya videoyu geri yüklemek artık bu kadar kolay! Uygulamanın sunduğu pratik adımları takip ederek, sildiğiniz içerikleri sonsuza kadar kaybetmekten kurtulabilirsiniz.

Yorum yapın