Google Fotoğraflar’daki Magic Editor Nedir ve Nasıl Çalışır?

Google Fotoğraflar’daki Magic Editor, kullanıcılara fotoğraflarını düzenlemeleri için bir araçtır. Magic Editor, özellikle temel düzenleme işlemleri konusunda yardımcı olur ve kullanıcıların fotoğraflarını hızlı bir şekilde düzenlemesine olanak sağlar.

Magic Editor, kırpma, döndürme, parlaklık ayarları, renk düzenleme, gölge ayarı, netlik ve kontrast ayarları gibi birçok özellik sunar. Ayrıca, kullanıcılar Magic Editor’da birkaç tıklamayla filtreler ve çerçeveler ekleyebilir.

Magic Editor, fotoğraf düzenleme işlemlerinin hızlı ve kolay bir şekilde yapılmasını sağlar. Kullanıcılar, birkaç ayarla fotoğraflarını daha çekici hale getirebilirler. Böylece, Google Fotoğraflar, kullanıcılara daha özelleştirilmiş bir deneyim sunar.

Magic Editor Nedir ve Nasıl Çalışır?

Google, Google Fotoğraflar için yeni bir özellik olan Magic Editor’u duyurdu. Yapay zeka kullanarak en sevdiğiniz fotoğraflarda gerçek dışı düzenlemeler yapabilen bu özellik, kullanıcılar için oldukça kullanışlı olacak. Magic Editor nedir ve nasıl çalışır? Detaylar için okumaya devam edin.

Google Fotoğraflar’ın Özellikleri

Google Fotoğraflar, Android cihazlarda en çok kullanılan fotoğraf galerisi uygulamalarından biridir. Kullanıcılar Google hesaplarına sınırsız yüksek kaliteli fotoğraf yedekleri yükleyebilir. Ayrıca, uygulama yıllar içinde sürekli olarak yeni özellikler kazandığı için popülerliği artmaya devam ediyor.

Çerçeveleme ve Yeni İçerik Oluşturma

Magic Editor, Google Fotoğraflar’ın sunduğu özelliklerden biridir ve yüksek kaliteli fotoğraflar oluşturmanın yanı sıra fotoğrafların çerçevelenmesine, yeniden konumlandırılmasına ve yeni içeriklerin oluşturulmasına yardımcı olur. Bu özellik, yapay zeka sayesinde profesyonel düzeyde düzenleme becerilerine ihtiyaç duymadan fotoğraflardaki karmaşık düzenlemelerin yapılabilmesine olanak tanır.

Magic Editor Özellikleri

Magic Editor’ün sunduğu özellikler, fotoğrafları yeniden çerçeveleme, yeni içerik oluşturma gibi birçok görevde kullanılabilir. Ayrıca, Google Fotoğraflar’ın Magic Eraser ve Photo Unblur gibi diğer yapay zeka özellikleriyle birlikte kullanıldığında, Magic Editor daha da etkili hale gelebilir.

Çerçeveleme

En önemli özelliklerinden biri, Magic Editor’ün önceden çekilmiş bir fotoğrafı yeniden çerçevelemeye nasıl yardımcı olabileceğidir. Magic Editor, çekiminizin öznesini çerçevedeki en iyi noktaya yeniden konumlandırmanıza olanak tanıyor. Bu da fotoğraflarda kusurları fark etmemiş ancak temel bir görüşe sahip olan kişiler için harika bir özelliktir.

Yeni İçerik Oluşturma

Magic Editor, üretici yapay zekaya büyük ölçüde bağımlıdır. Bu, yeni içerik oluşturmayı gerektiren görevlerde mükemmel olmasını sağlar. Örneğin, Magic Editor, bir kişinin üzerindeki göze hoş görünmeyen çanta askısını kaldırabilir ve bu askının arkasındaki içeriği doldurmak için üretken yapay zekayı kullanabilir.

Magic Editor Ne Zaman Kullanıma Sunulacak?

Magic Editor, 2023’ün sonlarına doğru belirli Pixel telefonlarda kullanıma sunulacak. Özelliğin erken erişimden kararlı sürüm kanalına geçmesi için bir süre beklenmesi gerekiyor. Google, erken erişim önizlemesiyle kullanıcılardan geri bildirim alacak ve Magic Editor’ü iyileştirme fırsatı elde edecek.

Kimler Magic Editor’ü Kullanabilir?

Google, Magic Editor’ün yalnızca belirli Pixel telefonlarda kullanılabileceğini belirtti. Duyurularında Google One abonelerinden bahsedilmedi.

Yorum yapın