Gmail Mavi Tik Sunmaya Başlıyor

Gmail’in mavi tik özelliği artık Türkiye’de sunulmaya başlıyor! Bu özellik sayesinde, önemli kişilerden gelen maillerin gerçek olduğunu anlayabilirsiniz. Mavi tik, Gönderenin kimliğini doğrular ve güvenliği arttırır. Bu kullanışlı özellik sayesinde, istenmeyen maillerden ve dolandırıcılık girişimlerinden kolayca korunabilirsiniz. E-postaları güvende tutmak için, Gmail’in mavi tik özelliği tam size göre!

Gmail Mavi Tik Özellikleri

Gmail, mavi tik özelliğini sunmaya başlayan çevrim içi hizmetlerden biri oldu. Bu da Google’ın e-posta sağlayıcısını, Elon Musk ile başlayan mavi tik dalgasına en son katılan hizmetlerden biri yapıyor.

Elon Musk Mavi Tik Rüzgarı Nasıl Etkiledi?

Elon Musk, sosyal medya platformu olan Twitter’ı satın aldıktan sonra internet kullanıcılarının ilgisini çeken bir değişiklik yapmıştı. Twitter deneyimindeki mavi rozet sayesinde ücretli Twitter Blue aboneleri, mavi tik sahibi olabiliyor. Blue aboneliğindeki bu avantaj, aynı şekilde Instagram kullanıcıları tarafından da ilgiyle karşılandı. Bu ilgi sonucunda Instagram, ücretli mavi tik uygulamasını benimsedi. Ancak Gmail, diğer iki platformun aksine mavi tik özelliğini sunduğu kullanıcılarından ücret talep etmeyecek.

Gmail Mavi Tik Ne İşe Yarayacak?

Gmail’de sunulacak olan mavi tik özelliği, kullanıcıların e-posta adresinin doğrulanmış olduğunu gösterecek. Örneğin, Google’ın yanında gördüğünüz mavi tik, e-posta adresinin doğrulandığını belirtiyor. Bu sayede, dolandırıcılık amaçlı gönderilen e-postaların da önüne geçilmiş olacak.

Doğrulama Rozeti Nasıl İşlevselleşecek?

Kullanıcıların aldıkları e-postanın doğru bir kuruluştan geldiğine emin olmak için, e-posta adresi doğrulanmış mı diye kontrol edebileceksiniz. Eğer adres doğrulanmamışsa, yanında bir mavi tik de olmayacak. Bu da gerçek olmayan, sahte bir e-posta olduğunu işaret edecek.

Gmail Mavi Tik Özelliğiyle Güvenliği Arttırın

Google, doğrulama rozeti sayesinde kullanıcıların aldıkları e-postaların güvenliğini arttırmayı hedefliyor. Mavi tik özelliği sayesinde, gerçek olmayan e-postaları ayırt edebileceksiniz. Bu da kullanıcıların güvenliğini korurken, dolandırıcılığın önüne geçilmesine yardımcı olacak.

Yorum yapın