Facebook’un Hafızalara Kazınan Eski Oyunları

Facebook’un Hafızalara Kazınan Eski Oyunları, nostaljik bir gezinti yapmak isteyenler için kaçırılmayacak bir yazı. Yazıda, Facebook’un eski ve unutulmaz oyunları hakkında detaylı bilgiler bulunuyor. İnsanların oynarken adeta bağımlısı olduğu oyunlar, günümüzde ne yazık ki Facebook’ta artık oynanamıyor. Ancak, yazıyı okuyarak oyunların hafızalarda canlanmasına ve nostalji dolu anılara yolculuk yapılmasına imkan tanınıyor. SEO dostu Türkçe açıklama, Facebook’un eski oyunları için meraklıların mutlaka okuması gereken bir yazı olduğunu vurguluyor.

Facebook Eski Oyunları: Geçmişten Günümüze

Facebook eski oyunları söz konusu olduğunda hâlâ çoğu kullanıcının hemen hatırlayabileceği birçok popüler oyuna ev sahipliği yaptı. Hatta giderek sosyal medya platformları arasında birinci hâle gelmesinin en önemli nedenlerinden biri kullanıcılara sunduğu mini oyunlardı. Bu oyunlar, kullanıcıların Facebook’ta daha uzun zaman geçirmesini sağlayarak kullanıcıların ortalama aktiflik süresini de uzatıyordu.

Dedektiflik oyunlarından kafe işletmeciliğine, çiftçilik simülasyonundan bulmaca oyunlarına kadar pek çok oyun zamanında Facebook üzerinden oynanabiliyordu. Siz de eğer geçmişte Facebook’u çok sık kullanan kişilerdenseniz muhtemelen en az bir tane de olsa oyun oynamışsınızdır. İyi haber şu ki söz konusu oyunlardan bazıları hâlâ oynanabiliyor! Bu listede eskiden Facebook’ta oynanabilen oyunlardan hangisinin oynanmaya devam edildiğini de öğrenebilirsiniz.

FarmVille

FarmVille, Zynga tarafından geliştirilen bir çiftlik simülasyon oyunudur. FarmVille, Facebook’ta oynanabilen bir oyun olarak çıktı ve şimdi iOS ve Android’de de oynanabiliyor. Oyunun yeni sürümleri, Facebook’taki ilk versiyonundan çok daha göz alıcı grafiklere sahiptir.  
Vakti zamanında şehir hayatının getirdiği tüm yükü ve koşturmalı temposunu bir kenara itip kalan hayatını bir çiftlikte geçirecek olanlar, FarmVille’da epey zaman harcadı ve harcamaya da devam ediyor. FarmVille’ın yeni mobil oyunları hâlâ sevilerek oynanıyor. Sadece FarmVille 3 oyununun Google Play Store’daki indirme sayısı 5 milyonun üzerindedir.

Mafia Wars

Mafia Wars, Zynga tarafından geliştirilen başka bir oyundur. Oyuncular, diğer oyuncularla savaşmak ve en önemli hedefi olan güce erişmek için mücadele ederler. Oyunda birçok görev vardır ve oyuncular görevleri yaparak ödül kazanabilirler.

Icy Tower

Aslına bakılacak olursa, Icy Tower sadece Facebook’ta bulunmuyordu. Neredeyse her oyun sitesinden oynanabiliyordu. Free Lunch Design tarafından geliştirilen oyun ücretsiz olarak dağıtılan bir platform oyunuydu. Yukarı çıkıldıkça oyuncunun daha hızlı hareket etmesi gerekiyordu. Durur veya hıza uyum sağlayamazsa yukarı doğru ilerleyen ekranın alt kısmında kaybolup gidiyordu.

Restaurant City

Restaurant City, Restoran işletmeciliğine hazırlanmak isteyen ya da restorana sahip olma hayali olanların en çok oynadığı oyunlardandı. Oyuncular, kendi restoranını istediği gibi düzenleyebilir ve gelen insanları karşılayabilirler. En önemli kriter, müşteri memnuniyetini yüksek tutmaktı.

Cafeland

Restaurant City ile benzer şekilde Cafeland de oyuncuların çok sık oynadığı oyunlardan biriydi. Bu oyunda oyuncular küçük bir kafe ile başlayıp, kafeden memnun ayrılan müşteriler sayesinde kazandıkları paralarla kafelerini büyüterek daha iyi bir görünüme sahip bir kafe yaratabiliyorlar. İyi haber şu: Cafeland hâlâ oynanabiliyor! Cafeland ile hayalinizdeki kafeye kavuşmak istiyorsanız, oyunun Android ya da iOS sürümünden birini indirebilirsiniz.

Yorum yapın