ETS 2 Hız Sınırı Kaldırma Nasıl Yapılır?

ETS 2 oyununda hız sınırı kaldırma işlemi nasıl yapılır merak ediyor musunuz? Bu konuda size yardımcı olacağız! ETS 2 hız sınırı kaldırma için öncelikle oyunun içinde bulunan dosyaları düzenleyebileceğiniz bir yazılım kullanmanız gerekiyor. Eğer çok fazla hız yapmak istiyorsanız bu noktada dikkatli olmanızı öneririz. Hız sınırı kaldırma işlemi, ETS 2 oyununda da diğer simülasyon oyunlarında da oldukça popüler bir işlemdir. Ancak unutmayın, hız sınırı kaldırma ile ilgili işlemleri yaptıktan sonra güvenlik sorunları yaşayabilirsiniz. Bu işlemleri gerçekleştirmeden önce mutlaka bir uzmana danışın.

ETS 2 Hız Sınırı Kaldırma

ETS 2 hız sınırı kaldırma, oyunda belirli bir hızı aşamadığını fark eden oyuncuların nasıl gerçekleştirileceğini merak ettiği işlemlerin başında geliyor.

Kamyon simülasyonu oyunları söz konusu olduğunda doğrudan akıllara gelen video oyunlarından biri olan Euro Truck Simulator 2, uzun yolculukları sevenlerin en çok vakit geçirdiği oyun olmaya devam ediyor.

Oyuncuların büyük bir kısmı, söz konusu oyunu oynarken zamanın nasıl geçtiğini anlamıyor. Buna neden olan en önemli faktörlerden biri elbette ki hızdır. Hız, oyunculara sürekli harekette olma hissi verir. Bu nedenle zaman unutulur.

Sorun şu ki eğer belirli bir hızın üstüne çıkamıyorsanız oyuna odaklanamayabilirsiniz. Bu durumda zaman algısı yeniden söz konusu olmaya başlar. Kendinizi tamamen yollara bırakmak istiyorsanız öncelikle ETS 2 hız limiti kaldırma adımlarını takip etmelisiniz.

ETS 2 Hız Sınırı Kaldırma Adımları

  • Oyuna girip ayarları açın.
  • “Seçenekler” kısmından “Oynanış” bölümüne gelin.
  • “Hız sınırlayıcı” seçeneği etkin ise bunu devre dışı bırakın.

Euro Truck Simulator’da oyunculara sunulan seçeneklerden biri olan hız sınırlayıcı, kamyonun ulaşabileceği hıza bir sınır getirir. Bu seçenek etkin olduğunda oyuncu asla belirli bir hızın üzerine çıkamaz.

Bu seçeneği kapatmak için “Seçenekler > Oynanış” yolunu takip edip hız sınırlayıcı seçeneğindeki tiki kaldırmak gerekiyor.

Hız Sınırlayıcı Yok, Neden Belirli Hızın Üzerine Çıkamıyorum?

Hız limitinin kapalı olmasına rağmen belirli bir hızın üzerine çıkamıyorsanız bunun sebebi muhtemelen yüktür. Oyuncuların ETS 2’de belirli bir hızın üzerine çıkamaması genellikle yükten kaynaklanır. Yükünüz ne kadar fazla olursa o kadar yavaş gidersiniz.

Yüksüz bir şekilde hareket ederken bir karşılaştırma yapacak olursanız ikisi arasında hız açısından büyük bir fark olduğunu göreceksinizdir.

Yükün hızınıza etki etmemesini sağlamak için üçüncü taraf geliştiricilerin sunduğu hız limiti kaldırıcılarını kullanabilirsiniz. Bunlar size oyunda hem daha hızlı gitme hem de daha fazla yük taşıma imkânı sağlar.

Araçlar Arasında Hız Farkı

Hızın araca bağlı olarak değişiklik gösterebileceğini de unutmamak gerekiyor. Gerçek hayattakine benzer şekilde her araç birbirinden son derece farklıdır. Daha iyi araçlar alarak oyunda daha kısa sürede daha uzun bir mesafe katedebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir; 
Assassin’s Creed: The Rebel Collection Trailer’ı Yayınlandı!

Yorum yapın