Discord Benzersiz Kullanıcı Adı Zorunluluğu Getiriyor

Discord, kullanıcı adları için benzersizlik zorunluluğu getiriyor! Artık Discord kullanıcılarının herhangi bir başkasının kullandığı bir kullanıcı adını seçmesi imkansız. Bu yeni değişiklik sayesinde, Discord kullanıcılarının farklı bir kimlik oluşturması ve platformda kolayca tanınmasını sağlanıyor. Discord’un yeni benzersiz kullanıcı adı zorunluluğu, diğer oyuncularla etkileşim kurarken daha açık ve anlaşılır bir kimlik sunar. Bu özellik, Discord’un artan popülaritesiyle birlikte, daha kullanışlı ve güvenli bir deneyim sağlar.

Discord’ta Benzersiz Kullanıcı Adı Seçmenin Önemi

Discord, milyonlarca kullanıcısının birbirlerini ayırt etmek için etiketler kullanarak bu zamana kadar hizmet vermişti. Ancak, yapılan son değişiklikle artık herkes benzersiz bir kullanıcı adı seçerek etiketlerden kurtulacak. Yapılan güncellemeyle birlikte, mevcut kullanıcıların dahi yeni bir kullanıcı adı seçmek zorunda kalacağı öne sürüldü.

Cep telefonu benzeri Kullanıcı Adları

Başka sosyal ağlarda olduğu gibi Discord artık herkesin istediği gibi benzersiz bir kullanıcı adı seçmesine olanak sağlayacak. Discord’un CEO’su Stanislav Vishnevskiy, “Yeni değişiklikleriyle birlikte kullanıcıların arkadaşlarıyla daha kolay iletişim kurmalarını hedefledik. Kullanıcı adınızın önemli olduğuniçin sizlerin fikirlerine de saygı duymaya çalıştık” ifadelerinde bulundu.

Discord’un Değişen Photoshop’u

Discord’un başlangıcında bir arkadaş sistemi bile olmadığı düşünülürse, kullanıcı adlarına benzersizlik getirerek sesli sohbet sunucusuna katılma ve arkadaş ekleme işlemlerini kolaylaştırmayı hedeflediği anlaşıldı. Kullanıcılar artık cep telefonu benzeri kullanıcı adlarıyla birbirlerini kolaylıkla bulup ekleyebilecekler.

Yorum yapın