DgPOS ABD’li Şirket ZMBIZI Tarafından Kullanılıyor

DgPOS, ZMBIZI tarafından kullanılan bir ABD merkezli şirkettir. DgPOS, güçlü ve kullanıcı dostu bir nokta satış sistemi sunmaktadır. Şirketin yenilikçi teknolojisi, küçük ve orta ölçekli işletmeler için faydalı çözümler sunmakta ve işletmelerin satış süreçlerini kolaylaştırmaktadır. DgPOS’un özellikleri arasında kolay kullanılabilir arayüz, stok yönetimi, satış raporları, müşteri ilişkileri yönetimi ve daha fazlası bulunmaktadır. Türkiye’deki pek çok işletme, DgPOS’u güvenilir ve etkili bir çözüm olarak benimsemiş ve satışlarını hızlandırmıştır. DgPOS’un kullanıcı dostu özellikleri ve ZMBIZI’yi arkasında bulunduran güvenilirliği, işletmelere rekabet avantajı sağlamakta ve büyümelerine yardımcı olmaktadır.

DgPOS Uygulamasıyla ZMBIZI Akıllı Telefonlarına Yeni Bir Özellik Ekleniyor

Dgpays tarafından geliştirilen ve akıllı telefonların POS cihazı olarak kullanılmasını sağlayan DgPOS uygulaması, ABD’li teknoloji şirketi ZMBIZI’nin telefonlarında kullanılmaya başlandı. DgPOS, temassız uluslararası ödeme sistemlerine uyumlu bir çözüm sunarak ZMBIZI telefon sahiplerinin kart kabul işlemlerini telefonları üzerinden gerçekleştirmelerine olanak sağlıyor.

Türkiye’nin önde gelen finans teknoloji platformu Dgpays tarafından geliştirilen inovatif ödeme kabul çözümü olan DgPOS uygulaması, ABD’li teknoloji şirketi ZMBIZI’nin akıllı telefonlarında kullanılmaya başlandı. 18 aylık başarılı bir pilot programın ardından ZMBIZI, Haziran 2023’te Dgpays’in altyapısını sağladığı ve TAP™ adı verilen ticari programını ilk kez telefonlarında kullanıma sundu. DgPOS, Android işletim sistemine sahip herhangi bir cihazın POS cihazı olarak kullanılmasına imkan tanıyor.

DgPOS’un ZMBIZI telefonlarında kullanılmaya başlanmasıyla yüz binlerce Android işletim sistemli akıllı telefon kullanıcısı, kart kabul işlemleri için harici bir satış noktası terminaline ihtiyaç duymadan ödemeleri telefonları üzerinden hızlı ve temassız bir şekilde tahsil edebiliyor. Bu uygulama, ABD ve Kanada’daki küçük ve mikro işletmelerin finansal ekosisteme daha fazla dahil olmalarını sağlayarak yeni müşteri potansiyelinden faydalanmalarını ve satış hacimlerini desteklemeyi amaçlamaktadır.

Uluslararası Ödeme Sistemleriyle Uyumlu DgPOS Uygulaması

Dgpays, ZMBIZI iş birliğiyle ZMBIZI akıllı telefonlarında tamamen entegre bir üye iş yeri kabulü, onay, aktivasyon ve ödeme kabulü işlevlerini içeren tek bir uygulama sunuyor. Özel olarak ZMBIZI için geliştirilen bir sistem sayesinde, ABD ve Kanada’da üye işyeri olmak için fiziksel olarak bankaya başvurmak yerine, bilgi ve dokümanları uygulama üzerinden bankaya göndererek birkaç dakika içinde onay almak mümkün oluyor. Bu sistem, temassız uluslararası ödeme sistemlerine uyumlu olarak dünyanın herhangi bir yerinde kullanılabiliyor ve coğrafi sınırlamaları ortadan kaldırıyor.

Dgpays Genel Müdürü Kaya: “Uygulamamızın Uluslararası Alanda Kullanıma Geçmesinden Gurur Duyuyoruz”

Dgpays Genel Müdürü Hasan Kaya, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Amerika’da ZMBIZI telefonlarında inovatif DgPOS ürünlerinin kullanıma geçmiş olmasından gurur duyduklarını belirtti. DgPOS’un hem işletmelere hem de müşterilere güvenli ve hızlı bir alışveriş deneyimi sunarak hayatlarını kolaylaştırdığını ve kullanıcıların olumlu geri bildirimlerinin kendilerine ulaştığını ifade etti. Ödeme sistemleri çözümlerinin ülke sınırlarını aşarak uluslararası alanda ilgi gördüğünden mutlu olduklarını dile getiren Kaya, ilerleyen dönemde yurt içinde ve yurt dışında yapacakları önemli iş birlikleriyle finansal teknoloji alanındaki çalışmalarının hız kesmeden devam edeceğini vurguladı.

Dgpays Hakkında:

2017 yılında kurulan Dgpays, uzmanlaştığı yeni nesil finansal teknoloji çözümleri alanında kısa zamanda yerli FinTechlerin liderleri arasına girmiştir. Dgpays’in ortakları arasında Türkiye’nin en güçlü holdinglerinden Doğuş Grubu ile beraber dünyanın önde gelen finansal kurumlarından Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) de yer almaktadır. Marka; bankaların yanı sıra telekom operatörleri, elektronik para kuruluşları, toplu taşıma operatörleri, belediyeler, süper market zincirleri ve sigorta şirketlerinin de aralarında olduğu 50’yi aşkın kurumun finansal teknoloji ihtiyacını karşılamaktadır. 55 milyonu aşkın kart, 25 binden fazla ATM ve 160 bine yakın üye işyerinde Dgpays altyapısı kullanılmaktadır. Ürünlerin kullanıldığı sistemler için uçtan uca işletim hizmeti de sağlayan Dgpays, bu yönüyle sektörde fark yaratmaktadır. İnovasyon odaklı firma, pazar ihtiyaçlarına göre sürekli yeni ürünler geliştirirken kurumlar arası köprü görevi gören çözümler de üretmektedir. Dgpays, iştirakleri arasında yer alan ve sayısı 5 milyona yakın üyesi ile Türkiye’nin en büyük veri odaklı pazarlama ve sadakat platformu olan ZUBİZU ile de müşterilerini destekleyerek ZUBİZU’yu ortak bir pazarlama platformu olarak kullanmalarına imkân tanımaktadır. Global bir oyuncu olma hedefindeki Dgpays’in farklı kıtalar ve ülkelerden müşterileri bulunmaktadır. Şirket yurtdışında da önemli ölçüde büyümek üzere adımlar atmaktadır.

Yorum yapın