CS GO Black Bar Kaldırma

CS:GO (Counter-Strike: Global Offensive) oyununda siyah barları kaldırmak isteyenler için bu makaleye hoş geldiniz. Oyunda siyah barlar ekranın üstünde ve altında görünür ve oyun deneyimini olumsuz etkileyebilir. Bu nedenle, siyah barları kaldırmanın birkaç yolu vardır. Bunları adım adım açıklayarak size rehberlik edeceğiz. CS:GO siyah barlarını kaldırmak için izlemeniz gereken basit adımları takip edin ve daha geniş bir oyun alanıyla oynamanın keyfini çıkarın. Unutmayın, bu adımları takip etmek için bazı ayarlamalar yapmanız gerekebilir ve bu nedenle işlemi gerçeklemeden önce dikkatlice okumalısınız. CS:GO oyun deneyimini geliştirmek ve siyah barları kaldırmak isteyen herkese bu rehberi reşit etmeyi amaçlıyoruz.

CS GO Black Bar Kaldırma: Görüntü Ayarlarını Düzenleme

Counter-Strike: Global Offensive, birinci şahıs nişancı türünün en iyi oyunlarından biridir ve anlık reflekslerin aşırı iyi olmasını gerektirir. Bu reflekslerin gelişmesi için ekrandaki oyuncular da iyi görülebilmelidir. CS GO black bar kaldırma adımlarına ihtiyacınız varsa muhtemelen gelişmenizi engelleyen unsur artık sizi rahatsız etmeye başlamıştır.

Oyunda en boy oranını eğer 4:3 olarak ayarladıktan sonra doğru çözünürlüğü seçmezseniz siyah bar sorunu ile karşılaşabilirsiniz. Bu bar, ekranın iki tarafının siyahla kaplanmasına neden olur.

Bir oyuncu için ne kadar sinir bozucu olduğunu söylemeye bile gerek yoktur. Neyse ki sorundan kurtulmak oldukça kolaydır.

Görüntü Ayarlarını Düzenleme

  • Oyunu açın.
  • Sol kısımda yer alan dişli çark simgesine basarak ayarlara gidin.
  • “Görüntü” sekmesine gelin.
  • Görüntü oranını 4:3, görüntü modunu ise tam ekran olarak ayarlayın.

Bu adımları uyguladıktan sonra muhtemelen siyah barlar kalkacak ve oyun tam ekran olacaktır. Bu adımlar sizin için olumlu sonuçlanmadıysa diğer çözüm yoluna geçebilirsiniz.

CS GO Black Bar Kaldırma: Nvidia Kontrol Panelinden Kaldırma

Nvidia kullanıyorsanız kontrol panelinden hızlı bir şekilde siyah barı kaldırabilirsiniz. Bunun için öncelikle Windows + S tuşlarına basıp “Nvidia Control Panel” şeklinde arama yapıp kontrol panelini açın.

“Ekran” bölümünden “Masaüstü boyutunu ve konumunu ayarla” seçeneğine tıklayın. Ölçeklendirme modu kısmında “en boy oranı” seçeneği etkinleştirilmiş olacaktır. Bunu “tam ekran” olarak değiştirin. Daha sonra oyuna geri dönüp Counter-Strike: Global Offensive’ı tam ekranda oynamanın keyfini çıkarabilirsiniz.

Siyah Bar ile Oyun Oynanır mı?

Bu sorunun cevabı hangi oyunu oynadığınıza bağlı olarak değişir ama Counter-Strike: Global Offensive gibi bir video oyunu oynuyorsanız siyah barla oynamanın dezavantajlarını çok fazla hissedersiniz.

Yorum yapın