Bağımlılık Yapan Oyunlar (2023)

Bağımlılık yapan oyunlar, günümüzde birçok insanın karşı karşıya kaldığı bir sorun. 2023 yılında da bu sorun daha da artarak devam edecek gibi görünüyor. Özellikle online oyunlar, akıllı telefonlar ve bilgisayarlar üzerinden oynanan oyunlar, kişilerin zamanlarını ve hayatlarını etkileyebilecek seviyede bağımlılık yaratabiliyor.

PUBG, Fortnite, Counter Strike, League of Legends gibi oyunlar, özellikle gençler arasında çok popüler. Bu oyunlar, kişinin sosyal yaşamını etkileyebilir, okul veya iş performansını düşürebilir ve hatta sağlık problemlerine sebep olabilir.

Bağımlılık yapan oyunlardan uzak durmak ve hayatın diğer alanlarına zaman ayırmak önemlidir. Ayrıca, ebeveynlerin de çocuklarının oyunlarına dikkat etmeleri ve onları sınırlandırmaları gerekiyor.

Bağımlılık Yapan Oyunlar: Hangileri En İyi?

Oyuncuların seçebileceği ve saatlerini harcayabileceği bağımlılık yapan oyunlar arasında saymakla bitirilemeyecek kadar fazla seçenek mevcuttur. Her platformda oynanan bu oyunlar arasında PC, konsol, Android ve iOS (iPhone) işletim sistemli telefonlar yer almaktadır.

Telefon kullanıcıları, diğer oyunculara kıyasla daha fazla bağımlılık riskiyle karşı karşıya kalmaktadır. Telefonları, yolda, yemek molasında ve hatta evden uzakta herhangi bir yerde kullanabildikleri için oyunlara daha çok zaman ayırmaktadırlar.

Yine de, telefon oyunlarının kısa ve keyifli olması sebebiyle oyunseverler arasında oldukça popülerdirler. Eğer kendinizi ekrana bağlayacak, zamanınızı alan oyunlar arıyorsanız, aşağıdaki liste size ilham verecektir.

Bağımlılık Yapan Oyunlar Listesi

  • Among Us
  • Plants vs. Zombies
  • AFK Arena
  • Angry Birds 2

Listemizde yer alan oyunlar, sizi kendisine bağlayacak ve saatlerce oynamaya teşvik edecek oyunlardır. Hangisini seçeceğinize hala karar veremediyseniz, her birini incelemeye devam edin.

Among Us

  • Çıkış tarihi: 15 Haziran 2018

Yorum yapın