Apple TV, Silo Dizisinin İlk Bölümünü Twitter’da Yayımladı

Apple TV, Türk yapımı Silo dizisinin ilk bölümünü Twitter üzerinden yayımladı. Silo dizisi, gerilim ve dram türündeki konusuyla dikkat çeken bir yapım olarak ön plana çıkıyor. D ünyayı etkileyebilecek bir felaketin eşiğinde yaşanan olayları anlatan dizi, izleyicilerine büyük bir gerilim ve merak dolu bir hikaye sunuyor. Başarılı oyuncu kadrosu ve etkileyici senaryosuyla Silo, Apple TV platformunda izleyicileriyle buluşuyor. Silo dizisinin ilk bölümünü kaçırmadan izlemek için Twitter hesabından yayımlanan bu bölümü takip edebilirsiniz.

Silo Dizisinin İlk Bölümü Twitter’dan İzlenebiliyor

Silo dizisinin ilk bölümü, Apple TV tarafından Twitter’da yayımlandı. Bilim kurgu dizisini henüz izlemeye başlamayanlar, ilk bölümü sosyal medya platformu Twitter‘da ücretsiz olarak izleyebilir.

Dizinin ilk bölümünün tamamının Twitter’da yayımlanması hakkında bir süre önce Twitter’ı satın alan Elon Musk da yorum yaptı.

İlk Bölüm Twitter’da Yayımlandı

Apple TV hesabı üzerinden yayımlanan tweette “Silo’nun finaline 3 gün kaldı. İşte ilk bölümün tamamı” ifadeleri yer alırken tweette 59 dakika 24 saniye uzunluğunda ilk video yer aldı.

Twitter’ın sahibi olan Musk hem ilk bölümün yayımlandığı tweetin altına yanıt olarak memnuniyetini dile getirirken hem de tweeti retweet edip şu sözleri kullandı:

“İlk bölümün tamamını bu platformda izleyin. Apple’dan büyük hamle! Görüntüyü büyük ekranda izlemek için iPhone’unuzdan TV’ye Airplay ile aktarabileceğinizi unutmayın.”

Apple Neden Twitter’ı Seçti?

Apple eğer başka bir şirketin hizmetini kullanmak istiyorsa bunun için en uygun platform olan YouTube’u seçebilirdi. Dijital yayın platformlarında yayımlanan dizilerin ilk bölümünün dizinin daha fazla kişiye ulaşması amacıyla YouTube’da ücretsiz olarak yayımlanmasına artık herkes aşina oldu.

Herkes YouTube’u seçerken Apple’ın Twitter’ı seçmesi biraz ilginç bir tercih gibi görünüyor. Üstelik Twitter’ın uzun süreli videoları desteklemeye başlamasının üzerinden o kadar uzun bir zaman da geçmiş değil.

Bunlar göz önünde bulundurulduğunda bir ihtimal ön plana çıkıyor. Elon Musk, akıllı TV için Twitter video uygulaması sunmak istiyor. Musk’ın bununla ek gelir kapısı yaratmayı amaçladığı düşünülüyor ama reklam ve sponsorlukla gelir elde edebileceği bu yolda öncelikle platformun kendisine sponsor olunmasına ihtiyacı var.

Apple’ın diziyi yayımlamak için Twitter’ı seçmesi de gözlerin sosyal medya platformuna çevrilmesini sağlıyor. Bu şekilde Twitter’ın da önü açılmış oluyor.

İlginizi çekebilir;  Netflix Ucuz Abonelik Planında Bazı İçerikler Reklamsız Olacak

Platformun geleceğe yönelik planları henüz tam net olmasa da ilerleyen zamanlarda taşlar muhtemelen yerine oturmaya başlayacak.

Yorum yapın